Amerykański krykiecista dla CNN po szokującej porażce z Pakistanem: „Wierzymy, że możemy wyeliminować te duże drużyny” | Techlewall
CNN

Dzień po tym, jak Stany Zjednoczone zorganizowały a szokująca porażka z Pakistanem podczas Mistrzostw Świata w Krykiecie Mężczyzn T20 amerykański krykiecista Corey Anderson powiedział CNN, że jego zespół ma pewność siebie, że może pokonać każdą drużynę, z którą się spotka.

„Wierzymy, że możemy znokautować te duże drużyny, jeśli przyłapiemy je na spaniu lub poczuciu, że traktują to trochę spokojnie” – powiedział Anderson. „Nie sądzę, żeby Pakistan przyjął to łatwo. Po prostu myślę, że zaczęliśmy naprawdę dobrze. Wywarliśmy presję”.

33-latek zapytany o radość po meczu powiedział, że otrzymał „setki wiadomości, więcej niż zwykle”.

„To prawdopodobnie zszokowało świat krykieta” – powiedział Anderson. „Wiem na pewno, że tutaj, w USA, było to szeroko omawiane w mediach, co jest świetne. Myślę, że krykiet USA po prostu nie jest tak dobrze znany w Ameryce i myślę, że trochę bardziej znajdziemy się na mapie. ”

Tony’ego Gutierreza/AP

Amerykanin Saurabh Nethralvakar (z lewej) świętuje po zwycięstwie w meczu krykieta mężczyzn T20 mężczyzn ICC przeciwko Pakistanowi na stadionie Grand Prairie w Grand Prairie w Teksasie.

Anderson, który pochodzi z Nowej Zelandii i reprezentował Kiwi na kilku Pucharach Świata, powiedział, że jego żona i dwóch synów są Amerykanami, a on mieszka w tym kraju „kilka lat”.

Anderson kontynuował: on, jego rodzina i koledzy z drużyny przystosowali się do amerykańskiej kultury.

„Jestem niezwykle dumny, że jestem częścią tej amerykańskiej drużyny i wiem, że kiedy leci ten hymn narodowy, przechodzą mnie ciarki i nigdy nie myślałem, że będę tak myśleć o innym kraju, ale jestem tutaj i ja tak się czuję” – powiedział Anderson. „Jestem niezwykle dumny, że noszę amerykańską koszulkę i wiem, że mogę przemawiać w imieniu tej grupy i powiedzieć, że jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy wywieszać flagę Stanów Zjednoczonych”.

Wszechstronny zawodnik dodał, że ma nadzieję, że sport będzie mógł nadal rozwijać się w kraju dzięki Pucharowi Świata i zbliżającym się Letnim Igrzyskom Olimpijskim.

„To po prostu kolejny krok we właściwym kierunku, jeśli chodzi o uczynienie tego sportu głównym nurtem w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Anderson.

„Myślę, że jesteśmy we wspaniałym miejscu… Pracuj dalej i twórz tę ścieżkę, aby Stany Zjednoczone stały się wyjątkowo dobrym krajem w krykiecie”.

Ostatnie dwa mecze USA w grupie A rozegrają się z Indiami i Irlandią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *