Błyskotliwość Luisa Gila to tylko część magii otaczającej Yankesów | Techlewall


Joela Shermana

MLB

Tak wiele dobrego Yankees robią w jednym meczu.

A gdybym miała nieograniczoną przestrzeń, rozpieszczałabym Cię tym wszystkim. Gleyber Torres systematycznie uderza coraz częściej, podobnie jak Gleyber Torres, i we wtorek wieczorem oddał gola.

Dojrzałość Anthony’ego Volpe’a w jego uderzeniach znów błyszczy, gdy przeszedł z 0-2 na 2-2, a następnie zepsuł świetny slider Bailey’a Obera, po czym uderzył pojedynczym uderzeniem w prawo. Poprzedziło to podwójny dublet Aarona Judge’a w trzeciej rundzie, dzięki czemu Volpe i Judge zostali pierwszymi członkami drużyny z jednoczesną passą 30 meczów na bazie od czasu Rafaela Furcala i Andruwa Jonesa w drużynie Braves w 2003 roku.

Giancarlo Stanton prawie trafił do bramki w każdym z pierwszych trzech uderzeń, zarówno uczciwych, jak i faulowanych, a następnie w ósmym strzelił homera za dwa runy. W zasadzie jest to refleksja na temat tego klubu – refleksja na temat 15-hokera.

We wtorek Luis Gil ponownie był wyjątkowy dla Yankees. Corey Sipkin dla NY POST
Imponujące statystyki Luisa Gila w tym sezonie dla Yankees.

Obrona, która w wynikach „Ocalonych runów defensywnych” była trzecia, była notorycznie nieskazitelna. Ian Hamilton i Luke Weaver zdominowali rundy z ulgą 1-2-3. Yankees wygrali szósty mecz z rzędu, pokonując Twins 5:1. Mają 43–19 lat i mogę wyjaśnić to wszystko i jeszcze więcej.

Ale jak zignorować fakt, że Luis Gil znajduje się teraz w zdaniach z Christy Mathewson? Że sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy będzie trzecie „G” z Guidrym i Goodenem, jeśli chodzi o magiczne sezony pitchingowe?

Zapomnij o pozwalaniu na biegi. Gil praktycznie przestał pozwalać na trafienia. Minnesota zdołała wygrać jedną na sześć rund przeciwko prawym skrzydłowym drużyny Yankee, a było to spowodowane tym, że Juan Soto grał w małej lidze przeciwko dziewiątemu bazowemu Christianowi Vazquezowi, uderzającemu 0,165, i piłka przeleciała mu nad głową. Oczywiście Vazquez nie strzelił gola. Kolejną rzeczą, którą robi Gil, jest przejście w całości ze stalowej kurtyny, gdy w bazie znajdują się płozy.

„Trudno go trafić” – powiedział Aaron Boone. „Jego rzeczy naprawdę grają”.

Gil po raz pierwszy zebrał pozytywne recenzje od członków drużyny i skautów tej wiosny, ale daj spokój, kto się tego spodziewał? Gil zaliczył 12 startów i w 10 z nich pozwolił na trzy lub mniej trafień. Gil przepracował co najmniej sześć rund i w siedmiu startach z rzędu pozwolił na jeden run lub nie pozwolił na żaden run. Czy chciałbyś wiedzieć, ile razy robiono to w historii Yankee? Ta odpowiedź brzmi: żadna. Ostatnim razem, gdy komukolwiek się to udało, miał to miejsce siedem razy z rzędu przez Yu Darvisha w 2020 r. Nowicjuszowi udało się to już tylko cztery razy, jak zauważyła wspaniała Sarah Langs – po raz pierwszy, a rekordem było osiem z rzędu autorstwa Mathewsona …w 1901 roku.

Gil prowadzi AL w ERA z wynikiem 1,82. Jego średnia uderzeń to wiodący w lidze MLB 0,129. Drugi najlepszy wynik w kwalifikacjach to 0,167 uzyskany przez Rangera Suareza z Filadelfii. A Boone zauważył: „Nie sądzę, że był przytłaczający” w meczu z Minnesotą. Ale, co zadziwiające, Gil ma teraz kolekcję przypominającą weteranów. Wydaje się, że nic z tego nie robi na nim żadnego wrażenia. Istnieje rutyna, która ugruntowała się w jego dominacji. Spokój, który odnalazł nawet bez swoich elitarnych rzeczy lub w trudnych chwilach. Bliźniacy byli bez trafień w sześciu uderzeniach z at-batu, gdy biegacze byli na bazie, a przeciwnicy mają teraz 7 na 76 (0,092) w takich sytuacjach. W obu próbach nie udało im się, gdy mężczyźni byli na pozycjach punktowych, co dało im wynik 2 z 34 (0,059) w roku przeciwko Gilowi.

We wtorek Giancarlo Stanton zmiażdżył Yankees dwoma golami. Corey Sipkin dla NY POST

Pamiętajcie, że Gil opuścił prawie wszystkie dwa ostatnie sezony po operacji Tommy’ego Johna. Zastąpił Gerrita Cole’a. A gdyby sezon Yankee potrzebował jakichkolwiek innych pozytywnych oznak, Cole rozpoczął swoją pierwszą rehabilitację po kontuzji nerwu łokciowego i we wtorek zaliczył 3 ¹/₃ rundy bez przerwy i 45 narzutów w Double-A. Cole niedawno dał mi do zrozumienia, że ​​ma nadzieję, że po raz pierwszy będzie wzlotów i upadków na boisku w wieku 45 lat, co może skrócić liczbę przyjęć rehabilitacyjnych, których potrzebuje, jeśli uda mu się osiągnąć 60, a następnie 75 w następnym, na przykład w dwóch meczach, może może wrócić przed zrobieniem czwartego.

No i co? Zespół Yankee, w którym Judge i Soto pokonują przeciwników ze składu, może mieć w rotacji Cole’a i Gila? Nie wygląda na to, że grupie mogło pójść dużo lepiej, biorąc pod uwagę, że ERA całej rotacji wynosi obecnie 2,73, a Cole wygrał Cy Young w zeszłym roku z wynikiem 2,63.

Anthony Volpe popisał się singlem podczas wtorkowego zwycięstwa drużyny Yankees nad Twins. Corey Sipkin dla NY POST

Zastanawiasz się również, czy dla Gila, który ma 69 ¹/₃ rund, kiedykolwiek nadejdzie północ. Gdyby do powrotu Cole’a nie robił nic poza umiejętnym mostem, wykonywałby swoją pracę przez cały sezon. Zamiast tego był Cole’em. Prawdopodobnie był najlepszym miotaczem w tym sporcie. Nie wydaje się być zmęczony. Wydaje się, że jego stan jest coraz lepszy.

Jak dotąd w tym sezonie Yankee dzieje się tak wiele dobrego i magicznego. O ile możesz pisać, rozmawiać. Ale jak nie zacząć od daru, którego nie można było przewidzieć? Facet, który miał w sobie coś z Gerrita, Guidry’ego i Goodena, pogodził się z Mathewsonem i został królem Gil.
Załaduj więcej…

Skopiuj adres URL, który chcesz udostępnić

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *