Czego można się spodziewać po konferencji Apple WWDC 2024 | Techlewall

Czego można się spodziewać po konferencji Apple WWDC 2024

Co roku konferencja WWDC firmy Apple zajmuje trzecie miejsce, za konferencjami programistów Google I/O i Microsoft Build, a Apple prawie nigdy nie musiało w odpowiedzi ogłaszać żadnego produktu. Tym razem jednak jest inaczej.

W ciągu ostatniego miesiąca najwięksi rywale Apple przedstawili śmiałe plany dotyczące sztucznej inteligencji, Google zaprezentował swoje najnowsze modele Gemini, a Microsoft potężne funkcje Copilot, takie jak Recall. Teraz Apple musi przyspieszyć i pokazać, że nie pozostaje daleko w tyle w zapewnianiu swoim klientom przydatnych rozwiązań generatywnej sztucznej inteligencji.

Konferencja Apple Worldwide Developers Conference rozpoczyna się w poniedziałek 10 czerwca prezentacją o godz 13:00 ET / 10:00 PT. Oto, czego można się spodziewać po przemówieniu Apple na konferencji WWDC 2024.

AI, AI i jeszcze raz AI

Podczas WWDC krążą pogłoski, że Apple doda sztuczną inteligencję do swoich systemów operacyjnych – z Siri w centrum uwagi. Według Bloomberga, firma Apple przerobiła Siri, używając dużych modeli językowych, aby pomóc jej lepiej zrozumieć, czego chcą użytkownicy i lepiej reagować na ich zapytania. Według doniesień nowa wersja Siri będzie mogła wykonywać za Ciebie czynności w aplikacjach Apple, co potencjalnie sprawi, że asystent będzie miał znacznie większe możliwości niż obecnie.

Apple najwyraźniej oznaczy funkcje sztucznej inteligencji jako „Apple Intelligence” i wbuduje je we wszystkie swoje aplikacje, Bloomberga raporty. Inne funkcje sztucznej inteligencji mogą obejmować streszczenia wiadomości i stron internetowych oparte na sztucznej inteligencji oraz transkrypcje w czasie rzeczywistym w notatkach i notatkach głosowych. Znawca Apple. JEDEN niestandardowy generator emoji jest na kartach, a aplikacja Zdjęcia podobno pozwoli używać sztucznej inteligencji do usuwania obiektów i osób ze zdjęć.

Partnerstwo OpenAI

Mówi się również, że Apple bada partnerstwa z podmiotami trzecimi, aby wzmocnić swoje możliwości w zakresie sztucznej inteligencji. Firma podobno rozmawiała z Google i Anthropic, ale wygląda na to, że jedyna zawarta przez nią umowa dotyczy OpenAI, która niedawno zaprezentowała potężną funkcję konwersacji przypominającą osobistego asystenta dla ChatGPT. Coś w rodzaju chatbota podobnego do ChatGPT jest już w drodze na urządzenia Apple, według Bloomberga.

Zaświeci się zielona bańka

Apple w końcu przyjmuje Rich Communication Services (RCS) jako domyślną opcję zastępczą dla iMessage i prawdopodobnie pojawi się ona jako część iOS 18. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’a i Androida będą mogli wkrótce odłożyć na bok różnice w niebieskich i zielonych bąbelkach i zamiast tego , wysyłają sobie nawzajem dłuższe wiadomości tekstowe i obrazy o wyższej jakości – miejmy nadzieję, że wszystko to przy jednoczesnym pełnym szyfrowaniu.

Firma Apple wcześniej ignorowała (czasami przerażające) prośby Google o przyjęcie RCS i porzucenie odwiecznej i pozbawionej prywatności funkcji zastępczej wiadomości SMS. Apple musiało ponownie rozważyć swoje stanowisko, wymagając pewnej presji regulacyjnej. Jeśli chodzi o zielone bąbelki, będą się trzymać. Ale robią dobre zielone bąbelki.

Bardziej konfigurowalny ekran główny

Wreszcie Apple może w końcu pozwolić użytkownikom organizować aplikacje według własnych upodobań. MacPlotki raporty że w końcu będziesz mógł zostawiać spacje między aplikacjami w iOS 18. I Bloomberga zgłosił że Apple zintegruje system motywów z systemem operacyjnym, dzięki czemu będzie można zmieniać kolor ikon, aby do siebie pasowały.

Wiele aktualizacji aplikacji

Oczekuje się, że w ramach aktualizacji systemów operacyjnych dla komputerów Mac, iPhone, iPad i innych Apple zadebiutuje także nowymi, ulepszonymi wersjami wbudowanych aplikacji. Plotki wskazują na aplikację Kalkulator uzyskać odświeżenie I wreszcie debiut na iPadzie, A menedżer haseł uruchomić na platformach Apple i nadchodzą przeprojektowania do zaśmieconych ekranów Ustawień i Centrum sterowania firmy Apple.

Nadchodzą aktualizacje komputerów Mac… ale może nie na WWDC

Przeprojektowany iPad Pro firmy Apple pojawił się na rynku w maju z nowym chipem M4 opartym na sztucznej inteligencji – co oznacza, że ​​po raz pierwszy chip z serii M nie pojawił się jako pierwszy w komputerze Mac. Nie będę omawiał, czym jest komputer, ale założę się, że wkrótce zobaczymy chipy M4 na komputerach Mac. Wszystkie MacBooki Apple są oferowane z chipami M3, podczas gdy Mac Studio i Mac Pro nadal pozostają w tyle z chipami M2.

Na razie jednak nie ma żadnych plotek sugerujących, że zaktualizowane maszyny pojawią się na WWDC, więc być może poczekamy do końca tego roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *