Czego można się spodziewać po zaprezentowaniu sztucznej inteligencji Apple? | Techlewall

Czego można się spodziewać po zaprezentowaniu sztucznej inteligencji Apple?

Wydarzenie Apple (AAPL) Worldwide Developers Conference rozpoczyna się w poniedziałek, 10 czerwca, w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii, a przemówienie przemówi dyrektor generalny Tim Cook. Oczekuje się, że WWDC 2024, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Apple od lat, stanie się punktem wyjścia dla dużych działań firmy w kierunku generatywnej sztucznej inteligencji.

Wall Street nie może się doczekać, aby dowiedzieć się, co Apple robił w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdy jego rywale zaczęli wprowadzać lub w niektórych przypadkach wycofywać własne oferty generatywnej sztucznej inteligencji. Apple w dużej mierze pozostawało na uboczu rozmów na temat sztucznej inteligencji, z wyjątkiem kilku przelotnych wzmianek podczas rozmów o zarobkach i tym podobnych.

Podczas majowej rozmowy telefonicznej firmy w drugim kwartale Cook zdawał się zbierać potencjalne wieści dotyczące sztucznej inteligencji z WWDC, zachwalając możliwości Apple zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania.

„Wierzymy w transformacyjną moc i obietnicę sztucznej inteligencji oraz wierzymy, że mamy zalety, które wyróżnią nas w tej nowej erze, w tym unikalne połączenie Apple zapewniającej płynną integrację sprzętu, oprogramowania i usług; pionierski krzem Apple z naszym wiodącym w branży systemem neuronowym silnik; i nasze niezachwiane skupienie się na prywatności” – powiedział.

Jakby tego było mało, dyrektor ds. marketingu Apple Greg Joswiak napisał na X, dawniej Twitterze, że WWDC będzie „Absolutnie niesamowite!” i upewnij się, że oba słowa są pisane wielką literą. Zdobyć? sztuczna inteligencja

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii, 5 czerwca 2023 r. Oczekuje się, że w poniedziałek Apple zaprezentuje drogie nakrycia głowy do rzeczywistości mieszanej podczas dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference, rzucając wyzwanie Facebookowi jest właścicielem Meta na rynku, który jeszcze nie kwitł.  (Zdjęcie: Josh Edelson/AFP) (Zdjęcie: JOSH EDELSON/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia podczas światowej konferencji programistów Apple (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii, 5 czerwca 2023 r. (JOSH EDELSON/AFP via Getty Images) (JOSH EDELSON za pośrednictwem Getty Images)

Oprócz zaprezentowania swojej szerszej strategii sztucznej inteligencji Apple zaprezentuje także najnowsze wersje swoich różnych systemów operacyjnych, w tym iOS, iPadOS, watchOS, macOS, tvOS oraz pierwsze duże aktualizacje firmowego systemu VisionOS, który obsługuje zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej Vision Pro .

Mimo to prawie na pewno wszystko inne zejdzie na dalszy plan w stosunku do wiadomości Apple dotyczących sztucznej inteligencji.

Według prognosty Apple, Marka Gurmana z Bloomberg, najważniejszym wydarzeniem WWDC 2024 będzie nowa, oparta na sztucznej inteligencji wersja inteligentnego asystenta Siri firmy Apple. Ta funkcja umożliwia Siri kontrolowanie poszczególnych funkcji w aplikacjach, dzięki czemu jest znacznie bardziej wszechstronna niż Siri na obecnym iPhonie.

Siri marniała przez lata, okazując się bardziej przydatna do ustawiania timerów i odtwarzania utworów w Spotify niż służenia jako prawdziwy cyfrowy asystent. Ale generatywna wersja Siri oparta na sztucznej inteligencji kryje w sobie obietnicę prawdziwego inteligentnego asystenta, który może dać ci wszystko, od proaktywnych wskazówek po ulepszone odpowiedzi na losowe pytania, które pojawiają się w twojej głowie w ciągu dnia.

Smakosz Bloomberga twierdzi również, że funkcje sztucznej inteligencji Apple, zwane Apple Intelligence, będą dotyczyć także wielu innych aplikacji, w tym Wiadomości, Notatek i Safari.

Dokładnie to, w jaki sposób Apple będzie napędzać inteligentniejszą Siri, wciąż pozostaje otwartym pytaniem. Według doniesień z Bloomberga, Dziennik Wall StreetI New York TimesApple prowadził rozmowy z OpenAI w sprawie licencji na oprogramowanie GPT oraz osobne rozmowy z Google (GOOG, GOOGL) w sprawie licencji na oprogramowanie Gemini.

Połączenie z obiema firmami może się skomplikować. OpenAI już blisko współpracuje z firmą Microsoft (MSFT), która pracuje nad oddzieleniem swojej działalności związanej z komputerami PC od Apple, zachwalając, w jaki sposób niektóre funkcje systemu Windows 11 są obsługiwane przez GPT-4o. Tymczasem Google wykorzystuje swój model Gemini AI w swoich smartfonach z Androidem, które bezpośrednio konkurują z iPhonem firmy Apple. Google współpracuje także z firmą Samsung, aby dostarczać oprogramowanie AI dla linii telefonicznej Galaxy firmy.

Ciekawie będzie również zobaczyć, czy konsumenci lub Wall Street będą bardziej podekscytowani wdrożeniem sztucznej inteligencji Apple. Inwestorzy i analitycy czekali, aż Apple zadebiutuje w jakiejś reakcji na eksplozję generatywnej sztucznej inteligencji, ale jak dotąd przypadki użycia przez konsumentów były stosunkowo ograniczone.

Jeśli Apple wprowadzi kilka ciekawych funkcji, jest mało prawdopodobne, że sprawią, że konsumenci rzucą wszystko i kupią nowego iPhone’a we wrześniu, kiedy firma wypuści na rynek swoje najnowsze telefony. Zamiast tego większość konsumentów prawdopodobnie zaczeka, aż zobaczą jakąś aktualizację sprzętu, na którą czekali, lub aż ich obecny telefon stanie się potwornie powolny, zanim zacznie szukać nowego urządzenia.

Jeśli chodzi o iPadOS i macOS, spodziewaj się, że Apple wprowadzi te same funkcje sztucznej inteligencji, które dodaje do iOS, również w tych systemach operacyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewam się, że Apple będzie dość przemyślane w swoich ruchach AI. Firma jest bardzo wyczulona na to, jak konsumenci postrzegają jej produkty, a po ostrej reakcji konkurentów, takich jak Google i Microsoft, którzy zobaczyli potknięcie się własnej sztucznej inteligencji, trudno sobie wyobrazić Apple ogłaszającego coś, co do czego nie jest do końca przekonane.

Oczekuje się, że poza sztuczną inteligencją Apple zaprezentuje także Rich Communication Services (RCS) dla iPhone’a. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli wreszcie wysyłać wysokiej jakości zdjęcia i filmy swoim znajomym z Androidem. RCS jest także bezpieczniejszy niż standard SMS, którego Apple używa obecnie do przesyłania wiadomości SMS z iPhone’a na Androida.

Gurman twierdzi również, że Apple w końcu umożliwi użytkownikom układanie ikon aplikacji na ekranie głównym iPhone’a w dowolny sposób, zamiast ograniczać się do tradycyjnego układu siatki.

Z pewnością będzie o wiele więcej ogłoszeń z tego wielkiego wydarzenia, a Yahoo Finance będzie tam na żywo i dostarczać najświeższe informacje, gdy tylko się pojawią.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech. (Finanse yahoo)

Wyślij e-mail do Daniela Howleya na adres dhowley@yahoofinance.com. Śledź go na Twitterze pod adresem @DanielHowley.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, które będą miały wpływ na giełdę.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *