Dick Van Dyke w wieku 98 lat najstarszym zdobywcą nagrody Daytime Emmy za rolę w „Dniach naszego życia” | Techlewall

Dick Van Dyke w wieku 98 lat najstarszym zdobywcą nagrody Daytime Emmy za rolę w „Dniach naszego życia”

Dick Van Dyke zdobył historyczną nagrodę Daytime Emmy w wieku 98 lat.

Aktor został uhonorowany w piątek wieczorem gościnną gwiazdą w serialu dramatycznym za rolę Timothy’ego Robicheaux cierpiącego na amnezję w serialu „Days of Our Lives” zespołu Peacock, co czyni go najstarszym zdobywcą nagrody Daytime Emmy.

„Nie wierzę w to. Czuję się jak szpieg z nocnej telewizji” – powiedział. „Mam 98 lat. Czy możesz w to uwierzyć? To naprawdę zwieńczenie 80-letniego doświadczenia w branży. Gdybym wiedział, że przeżyję tak długo, lepiej bym o siebie dbał.

„Szpital Generalny” zdobył cztery trofea, w tym czwarte z rzędu wyróżnienie dla najlepszego dramatu dziennego. To drugi raz w 61-letniej historii programu ABC, który zdobył cztery trofea za dramat dzienny z rzędu.

Van Dyke wcielił się w postać cierpiącego na amnezję Timothy’ego Robicheaux w serialu Peacocka „Days of Our Lives” zeszłej jesieni. NBCU

Robert Gossett ze „General Hospital” zdobył wyróżnienia dla aktora drugoplanowego. Pierwszy kuzyn nieżyjącego już zdobywcy Oscara, aktora Louisa Gossetta Jr. został uhonorowany drugi rok z rzędu za rolę Marshalla Ashforda.

„Szpital Generalny” zwyciężył także w kategorii reżyserskiej i scenariuszowej.

Van Dyke zdobył cztery nagrody Primetime Emmy, w tym trzy nagrody w latach 60. za swój klasyczny serial komediowy „The Dick Van Dyke Show”. Getty Images dla NATAS

Thorsten Kaye z filmu „Piękne i odważne” zdobył swoje drugie z rzędu zwycięstwo w kategorii głównej za rolę Ridge’a Forrestera.

„Muszę być bardzo szczery. Nie lubię rozdań nagród. Aż do dzisiejszego wieczoru nie lubiłem rozdań nagród” – powiedział. „Inną rzeczą, która nie ma sensu, jest to, że każdy może to zrobić sam. Potrzebujesz dobrego szefa, który cię widzi i słyszy. Potrzebujesz gipsu, który cię wytrzyma. Potrzebujesz całej wioski ludzi, którzy zgodzili się, że nie pozwolą ci utonąć. Mam to wszystko.”

Van Dyke pojawił się w serialu dzięki jego rozwijającej się przyjaźni z kolegą z siłowni w IRL, Drake’em Hogestynem, który w serialu gra Johna Blacka. NBCU

Wyraźnie oszołomiona Michelle Stafford z filmu „Młodzi i niespokojni” zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w roli Phyllis Summers, trofeum, które po raz pierwszy zdobyła w 2004 roku.

„Jestem zaszczycona możliwością bycia aktorką. To największy występ. To zaszczyt” – powiedziała. „Jestem zaszczycona, że ​​mogę zabawiać ludzi”.

Van Dyke otrzymał owację na stojąco, gdy wszedł na scenę za pomocą laski w towarzystwie żony Arlene, która trzymała trofeum.

Van Dyke pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Alleya Millsa z „General Hospital”, australijskiego aktora Guya Pearce’a z „Sąsiadów” Amazon Freevee, Linden Ashby z „Młodzi i niespokojni” oraz Ashley Jones z „Piękni i odważni”. Getty Images dla NATAS

„Wspomniałem o tej kobiecie, ponieważ ona również brała udział w programie” – powiedział. „Grała policjanta, który mnie aresztował”.

Producent Norman Lear miał 100 lat, kiedy w 2022 roku otrzymał ostatnią nominację do nagrody Primetime Emmy, a zmarł rok później.

Van Dyke zdobył cztery nagrody Primetime Emmy, w tym trzy nagrody w latach 60. za swój klasyczny serial komediowy „The Dick Van Dyke Show”.

Van Dyke pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Alleya Millsa z „General Hospital”, australijskiego aktora Guya Pearce’a z „Sąsiadów” Amazon Freevee, Linden Ashby z „Młodzi i niespokojni” oraz Ashley Jones z „Piękni i odważni”.

„The Kelly Clarkson Show” kontynuował dominację w kategorii programów dziennych, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Piosenkarka, która w zeszłym roku przeniosła swój występ z Los Angeles do Nowego Jorku, była na miejscu, aby odebrać trofeum.

„Szpital Generalny” zdobył cztery trofea, w tym czwarte z rzędu wyróżnienie dla najlepszego dramatu dziennego. To drugi przypadek w 61-letniej historii programu ABC, kiedy zdobył on cztery trofea za dramat dzienny z rzędu. Chrisa Pizzello/Invision/AP
Thorsten Kaye z filmu „Piękne i odważne” zdobył swoje drugie z rzędu zwycięstwo w kategorii głównej za rolę Ridge’a Forrestera. Getty Images dla NATAS

„Postęp jest ogromny, nie tylko dla mnie i mojej rodziny, ale dla całego naszego programu” – powiedziała, podkreślając NBC. „Dziękuję, że pomyślałeś o zdrowiu psychicznym, a nie tylko o produkcie”.

Courtney Hope, która gra Sally Spectra w filmie „The Young and the Restless”, zdobyła wyróżnienia jako aktorka drugoplanowa. Zaczęła grać w „The Bold and the Beautiful” w 2017 r., a w 2020 r. przeniosła się do „Y&R”.

Melody Thomas Scott, która przez 45 lat grała Nikki Newman w serialu „The Young and the Restless”, oraz jej mąż-producent, Edward Scott, zostali uhonorowani nagrodami za całokształt twórczości. Scott pracował nad „Y&R” przez lata, zanim zaczął pracować przy „The Bold and the Beautiful”.

„Nie potrafię nawet wyrazić, jak zachęcające są takie rzeczy” – zażartował Thomas Scott, który zadebiutował jako aktor w wieku 8 lat w „Marnie” Alfreda Hitchcocka.

Wyraźnie oszołomiona Michelle Stafford z filmu „Młodzi i niespokojni” zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w roli Phyllis Summers, trofeum, które po raz pierwszy zdobyła w 2004 roku. Getty Images dla NATAS

Jej mąż powiedział publiczności: „Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nadal cię zadziwiać”.

Żona i mąż, Kelly Ripa i Mark Consuelos, zostali gospodarzami dziennego talk-show za swój program „Live with Kelly and Mark”. Ina Garten zdobyła nagrodę dla najlepszego serialu kulinarnego za „Be My Guest” w Food Network.

Ceremonia uhonorowania oper mydlanych, talk show i teleturniejów była transmitowana na żywo w telewizji CBS z hotelu The Westin Bonaventure w centrum Los Angeles.

51. doroczna gala Daytime Emmy powróciła na swoje zwykłe miejsce w kalendarzu zaledwie sześć miesięcy po wyemitowaniu w grudniu 50. edycji programu, przesuniętej z powodu ubiegłorocznych strajków hollywoodzkich scenarzystów i aktorów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *