Dlaczego jestem podekscytowany Final Fantasy XIV: Dawntrail | Techlewall

Dlaczego jestem podekscytowany Final Fantasy XIV: Dawntrail

Niedawno przeglądałem Final Fantasy XIV: Dawntrail (z podróżą i zakwaterowaniem zapewnionym przez Square Enix) i chciałbym podzielić się z wami anegdotą z czasów, gdy pracowałem nad grą. Myślę, że to pomoże podkreślić, dlaczego osobiście jestem tak podekscytowany tym rozszerzeniem do gry, w której niedawno się zakochałem.

Po kilku godzinach praktycznej pracy z obydwoma Dawnrailnowych klas i kilku rundach jedynego lochu w wersji zapoznawczej, wielu graczy biorących udział w moim wydarzeniu podglądowym postanowiło jak najlepiej poznać skąpaną w słońcu krainę Tural. Dwóch moich przyjaciół natknęło się na królową pszczół, która była niezwykle potężnym celem, na który można było gonić Dawnrailotwarte środowiska. Nie mogli sobie z tym poradzić i w końcu poprosili o pomoc mnie i jeszcze kilku bliskich znajomych.

Przed Sprzedaż Final Fantasy XIV: Dawntrail: Skromny pakiet

Kilku z nas próbowało swoich sił w tej grze i mimo to poniosło porażkę. Pomocnicy biorący udział w wydarzeniu chodzili po okolicy, dzwoniąc do innych graczy, informując ich, co robimy i wskazując, że możemy potrzebować dodatkowej pomocy. Wkrótce nasza liczba wzrosła, aż kilkunastu z nas walczyło z tym jednym potworem. Nawet w naszych większych szeregach wydawało się, że wyschliśmy dość szybko.

Następnie gracz przejął inicjatywę i zaczął wywoływać wzmocnienia, osłabienia i umiejętności, których używała Queen Bee. Wydali także polecenia, na przykład powiedzieli nam, kiedy mamy się spieszyć, a kiedy zachować dystans, aby uniknąć niektórych jej ataków. Wkrótce, jak większość, nasza grupa graczy to zrobi nie zrobił znali się, powalili ją i pokonali, a wszyscy zaangażowani wydali triumfalny ryk w sali podglądu. Udało nam się, osiągnęliśmy bezsensowny cel, postawiliśmy sobie cel bez konkretnego powodu, ale dokonaliśmy tego razem.

Już sobie z tym poradziłem Final Fantasy XIV jako długa gra narracyjna. Grałem w nią fragmentami z przyjaciółmi i innymi osobami, ale historia zawsze była najważniejsza. Gram głównie nadrabiając zaległości, odkąd wziąłem grę zaraz po premierze Koniec z walkerem pod koniec 2021 r., więc za każdym razem, gdy się loguję, jestem po uszy wciągnięty w stale rozwijającą się sagę Potomków Siódmego Świtu, rzadko dotykając któregokolwiek z FF14zawartość strony, nie mówiąc już o działaniach końcowych. Nie sprawia mi przyjemności gra z inni tak bardzo, jak mi się to podoba, póki tak się składa, że ​​tak się składa wokół ich.

Dawnrail będzie moim pierwszym rozszerzeniem, w którym gram FF14słynne społeczeństwo. W końcu mogę na własnej skórze doświadczyć emocji fandomu, gdy wspólnie odkrywamy tajemnice Turala. Będę prowadził te same lochy, próby i rajdy co wszyscy inni i prawdopodobnie napotkam więcej graczy niż kiedykolwiek wcześniej, gdy będziemy walczyć ze stworzeniami w dziczy. Wskakuje Dawnrail obiecuje więcej doświadczeń, takich jak moje wstępne spotkanie z Królową Pszczół.

Właśnie ten fragment podglądu ciągle przewracam w głowie. Naprawdę podobało mi się próbowanie Dawnrailnową pracę i jeden z nowych lochów oraz rozmowę z reżyserem gry, Naoki Yoshidą, ale nieplanowana bitwa z Królową Pszczół jest czymś, z czym trzeba stoczyć. Zostałem graczem PC na tej zapowiedzi, a jednak najważniejszą rzeczą, która się wydarzyła, był ten wyjątkowy moment, w którym poczułem się częścią większej społeczności. Możliwość cieszenia się światem FF14 wraz z innymi nagle rozwinęła się jakby po raz pierwszy, mimo że gram w tę grę MMO już od ponad dwóch lat. I w pewnym sensie było to satysfakcjonujące FF14 nigdy nie miało dla mnie sensu.

Mam wrażenie, że zamknęłam się na zupełnie inny sposób doświadczania FF14i dopiero ta zupełnie niewinna walka wyrwała mnie ze złego nawyku. Teraz chcę być zanurzony w społeczności gry w momencie premiery, pomóc w wyborze Dawnrail od siebie i czuję, że wyruszam w zupełnie nową podróż, mając za sobą wioskę, która jest gotowa mnie podnieść, gdy upadnę, i wesprzeć mnie w obliczu czekających mnie prób. Czuję, że w końcu jestem gotowy, żeby się tym cieszyć FF14 jak należy się tym cieszyć. A wszystko to zawdzięczam królowej pszczół, która na szczęście tchnęła mnie w rozsądek.

Przed Sprzedaż Final Fantasy XIV: Dawntrail: Skromny pakiet

Zastrzeżenie: Ten artykuł opiera się na graniu w podrozwój gry FINAL FANTASY XIV: Dawntrail, a zawartość wersji ostatecznej może ulec zmianie.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *