Królowa Camilla i Brigitte Macron przeżywają niezręczny moment, gdy członek rodziny królewskiej odrzuca próbę trzymania się za ręce przez pierwszą damę | Techlewall

Queen Camilla refuses to hold hands with French First Lady

Królowa Kamilaktóry dołączył do króla Karola III podczas uroczystości upamiętniającej zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii i Królewski Legion Brytyjski w czwartek z okazji 80. rocznicy D-Day, odbył niezręczne spotkanie z francuską pierwszą damą Brigitte Macron.

Po złożeniu wieńców ku czci poległych żołnierzy pod pomnikiem brytyjskiej Normandii w Ver-sur-Mer, Pierwsza Dama próbowała chwycić królową za rękę, gdy stali razem przez chwilę ciszy.

Ale ten gest nie został przyjęty z radością. Królowa Camilla odmówiła trzymania Brigitte za rękę i trzymała ramiona wzdłuż boku.

MICHELLE OBAMA PAMIĘTA, JAK ZŁAMAŁA KRÓLEWSKI PROTOKÓŁ Z KRÓLOWĄ ELIZBETH

Francuska pierwsza dama Brigitte Macron próbowała trzymać królową Camillę za rękę. (Getty Images)

Pierwsza dama szybko stanęła obok księcia z założonymi przed sobą rękami.

Następnie do obu kobiet dołączyli ich mężowie, król Karol i prezydent Francji Emmanuel Macron.

KRÓL CHARLES WYGŁASZA PIERWSZY PUBLICZNE PRZEMÓWIENIE OD ZAGADNIENIA RAKA NA WYDARZENIU D-DAY DLA WETERANÓW

Królowa Kamila

Camilla odmówiła podania dłoni Pierwszej Damie i trzymała ręce wzdłuż jej boku. (Getty Images)

Królowa Camilla i Brigitte Macron

Królowa Camilla i francuska pierwsza dama Brigitte Macron pod pomnikiem w Normandii z okazji 80. rocznicy D-Day. (Getty Images)

Moment szybko zyskał popularność w mediach społecznościowych, natychmiast wywołując mieszane reakcje opinii publicznej.

Podczas gdy jedna osoba nazwała odmowę Camilli „drobną lekceważeniem”, inne wychwalały królową.

„Dotykanie królowej jest sprzeczne z wszelkimi protokołami” – jeden z użytkowników napisał X (dawniej Twitter). „Brigitte powinna była wiedzieć lepiej. Królowa Camilla okazała godność, nie przesadzając”.

ZOBACZ: KRÓLOWA CAMILLA ODMÓWI TRZYMAĆ SIĘ ZA RĘCE FRANCUSKIEJ PIERWSZEJ Damy

To nie pierwszy raz, kiedy granice królewskiego protokołu zostały wystawione na próbę.

Podczas wizyty w Prezydent Barack Obama do Pałacu Buckingham w 2009 roku Michelle Obama objęła królową Elżbietę ramieniem.

W tym czasie uśmiechnięta królowa Elżbieta również odstąpiła nieco od protokołu i na krótko objęła Obamę ramieniem w rzadkim publicznym okazaniu uczuć. Było to pierwsze spotkanie Obamy z królową.

Spotkanie Michelle Obamy z królową Elżbietą

Była pierwsza dama Michelle Obama złamała królewski protokół podczas swojego pierwszego spotkania z królową Elżbietą w 2009 roku. (Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA ROZRYWKI

Rzecznik Pałacu Buckingham, który prosił o zachowanie anonimowości ze względu na politykę pałacu, powiedział wcześniej, że nie pamięta, kiedy ostatni raz królowa okazała publicznie takie uczucia pierwszej damie lub dostojnikowi.

„Było to wzajemne i spontaniczne okazanie uczuć” – powiedział. „Nie wydajemy instrukcji, aby nie dotykać królowej”.

W swoich wspomnieniach „Becoming” Obama również napisała o tym incydencie i powtórzyła, że ​​zrobiła to, co było dla niej „instynktywne”.

„Zapomnij, że czasami nosiła diamentową koronę i że przyleciałem do Londynu prezydenckim samolotem: byliśmy po prostu dwiema zmęczonymi kobietami, które gnębiły nasze buty” – powiedział Obama (za pośrednictwem HuffPost). „Następnie zrobiłem to, co było dla mnie instynktowne, ilekroć poczułem więź z nową osobą, czyli wyraziłem swoje uczucia na zewnątrz. Z miłością położyłem jej rękę na ramieniu”.

Kontynuowała: „Ale starałam się nie pozwolić, aby krytyka mną wstrząsnęła. Gdybym nie zachowała się właściwie w Pałacu Buckingham, zachowałabym przynajmniej humanitarnie. Śmiem twierdzić, że królowa też się z tym nie zgodziła, ponieważ kiedy jej dotknąłem, ona tylko przysunęła się bliżej i lekko położyła dłoń w rękawiczce na moich plecach.

Król Karol i królowa Camilla

Król Karol III odbył pierwszą podróż zagraniczną od chwili ogłoszenia diagnozy nowotworu. (Getty Images)

Podczas czwartkowej imprezy król Karol – który ogłosił swoje diagnoza raka w lutym – uhonorował żołnierzy alianckich, którzy wylądowali we Francji 6 czerwca 1944 r., próbując wyzwolić Francję z okupowanej przez nazistów Europy Północno-Zachodniej.

„Jakże mieliśmy szczęście my i cały wolny świat, że pokolenie mężczyzn i kobiet w Wielkiej Brytanii i innych krajach sojuszniczych nie wzdrygnęło się, gdy nadszedł moment, aby sprostać tej próbie” – powiedział Charles podczas przemówienia wygłoszonego podczas wydarzenia. „Na plażach Normandii, na morzach i na niebie nasze siły zbrojne wykonywały swoje obowiązki z pokorną determinacją i determinacją”.

„Nasza wdzięczność jest nieograniczona, a podziw wieczny” – dodał.

Król Karol podaje rękę weteranom

Król Karol III przemawia do weteranów i żołnierzy podczas uroczystości upamiętniających zorganizowane przez brytyjskie Ministerstwo Obrony i Królewski Legion Brytyjski pod pomnikiem Brytyjskiej Normandii z okazji 80. rocznicy D-Day, który odbędzie się 6 czerwca 2024 r. w Ver-Sur-Mer we Francji. (Zdjęcie: Chris Jackson/Getty Images)

PODOBA Ci się to, co czytasz? KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z ZAKRESU ROZRYWKI

Dzień wcześniej król wraz z Camillą i księciem Williamem przybyli do Portsmouth w Anglii, aby uczcić 80. rocznicę lądowania w D-Day.

W filmie udostępnionym na oficjalnej stronie królewskiej Karol powiedział tłumowi weteranów i polityków: „Historie o odwadze, wytrzymałości i solidarności, które słyszeliśmy dzisiaj i przez całe życie, nie mogą nas nie poruszyć, zainspirować i przypomnieć o tym, o czym marzyliśmy. zawdzięczamy pokoleniu wielkiej wojny, które obecnie tragicznie kurczy się do nielicznych”.

Książę William wita weterana

Książę William rozmawia z weteranami D-Day i II wojny światowej w Normandii po obchodach narodowych Wielkiej Brytanii. (Getty Images)

Król Karol III opuszcza klinikę w Londynie

Wkrótce po leczeniu powiększonej prostaty u króla Karola zdiagnozowano raka. (Marek Cuthbert)

W lutym Pałac Buckingham ogłosił Karola zdiagnozowano u niego odmianę nowotworu i był w trakcie leczenia. Podczas przeprowadzonego przez monarchę w londyńskiej klinice zabiegu „łagodnego powiększenia prostaty” stwierdzono „szczególną kwestię niepokojącą”.

„Późniejsze badania diagnostyczne wykazały postać raka” – oznajmił pałac w ówczesnym oświadczeniu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Do powstania tego postu przyczyniła się Mariah Haas z Associated Press i Fox News Digital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *