Luis Torrens zdobywa dwa home runy w zwycięstwie Metsa nad Nationals | Techlewall


WASZYNGTON — Wtorkowy mecz z Nationals dopiero się skończył, ale menadżer Mets Carlos Mendoza doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co wydarzyło się ponad 200 mil dalej na Brooklynie. Tej nocy łapacz rehabilitacji Francisco Alvarez złapał łączny no-hit dla High-A Cyclones, dodając wykrzyknik do tego, co już było udaną rehabilitacją po operacji lewego kciuka.

Chociaż Alvarez nie dołączy do Mets in the London Series w ten weekend, jego powrót z listy kontuzjowanych może nastąpić wkrótce potem. Kiedy tak się stanie, Mets będą musieli podjąć trudną decyzję dotyczącą składu i wybrać pomiędzy Tomásem Nido i Luisem Torrensem jako głównym rezerwowym Alvareza – prawdopodobnie na resztę sezonu.

Nido, który pracuje w nowojorskiej organizacji od kilkunastu lat, był oczywistym wyborem aż do niespełna tygodnia temu, kiedy Mets wyznaczyli do przydziału Omara Narváeza i zawarli umowę z Torrensem, 28-letnim weteranem, który od lat odnosi mieszane sukcesy sześć lat w Majors. Od tego czasu obaj przedstawili swoje racje, ale nigdy tak stanowczo, jak Torrens w środę, kiedy zaliczył swoje pierwsze dwa home runy w sezonie, przegrywając 9:1 z Nationals.

Torrens złapał także perełkę od Luisa Severino, który rozegrał osiem doskonałych rund w Nationals Park i zapewnił sobie serię zwycięstw. Mets wygrali trzy mecze z rzędu po raz pierwszy od 14-20. Kwiecień.

„Jestem bardzo wdzięczny, że mogę być tutaj z New York Mets” – powiedział Torrens.

W pewnym sensie Torrens uczy się wszystkiego na bieżąco w nowej organizacji, odkąd dołączył do Mets w piątek w Citi Field. W innym był już dobrze przygotowany do tej pracy. Jako 16-latek w 2012 roku Torrens podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z organizacją Yankees, gdzie poznał Mendozę i Severino – obaj również grali wówczas w Minor League. Severino przypomniał sobie, jak pokonał Torrensa w ping-pongu, kiedy obaj byli tylko potencjalnymi kandydatami.

W przeciwieństwie do Mendozy i Severino, którzy po długiej karierze w Bronksie przenieśli się prosto do Queens, Torrens przeszedł bardziej okrężną drogę przez systemy gospodarstw Reds, Padres, Mariners, Cubs (głęboki oddech), Orioles i Nationals, po czym wrócił do Mariners i Jankesów.

Wreszcie w zeszłym tygodniu Yankees rozdali Torrens drużynie Mets za gotówkę. Kiedy przybył do Citi Field, ponownie spotkał się ze starymi przyjaciółmi i mentorami. W przeddzień startu Severino on i Torrens realizowali swój plan przeciwko Nationals. Potem to zrobili, a Severino pozwolił tylko na jednego runa w ciągu ośmiu rund.

„Torrens jest naprawdę dobry” – powiedział Severino. „Nie trząsłem się zbytnio. Dawał duże rzuty. Ma świetny kij. Potrafi uderzać. Potrafi wyrzucać zawodników z drugiej bazy. Myślę, że zasługuje na to, żeby tu być”.

Torrens zrobił to wszystko i jeszcze więcej w środę, kończąc mecz z wynikiem 2 z 4 jako pałkarz Metsów z numerem 9 i wyrzucając potencjalnego złodzieja baz na drugim miejscu. Jego pierwszym home runem był strzał od lewego zawodnika Nationals, Patricka Corbina. Jego drugi prześlizgnął się przez płot natychmiast pośrodku, aby pokazać swój pop.

„Ogółem całkiem fajny mecz” – powiedział Mendoza.

Mets mają jeszcze tydzień na podjęcie decyzji, czy pozostać przy Torrensie jako zmienniku Alvareza. Ich alternatywą jest Nido, który w ostatnich 13 meczach ma wskaźnik OPS na poziomie 0,755 i wysokie wskaźniki w kilku obszarach defensywnych, w tym we wskaźnikach blokowania i kradzieży baz Statcast. Teoretycznie Metsowie mogliby unieść trzech łapaczy, ale ani Nido, ani Torrens nie oferują wystarczającego potencjału ofensywnego, aby rozważyć taki krok.

To rodzaj trudnych decyzji podejmowanych na uboczu, które mogą zmienić przebieg sezonu. Tylko w zeszłym tygodniu Mets wybrali Torrensa zamiast Narváeza, Marka Vientosa zamiast Bretta Baty’ego i Dedniela Núñeza zamiast wielu innych zawodników. Każda z tych decyzji pomogła drużynie Mets osiągnąć swój obecny klejnot: zwycięstwo w trzech meczach, z prawdziwą nadzieją i dynamiką po raz pierwszy od kwietnia.

Ich wyzwaniem będzie utrzymanie dobrej atmosfery pomimo kilku dni wolnych i dwóch meczów London Series przeciwko Phillies rozpoczynających się w sobotę.

Dzięki nowemu spojrzeniu za talerzem i gdzie indziej są gotowi na wyzwanie.

„Te trzy mecze nadadzą nam dynamiki przed wielkim wydarzeniem w Londynie dla Major League Baseball, oczywiście – dwoma ważnymi meczami przeciwko Phillies, naprawdę dobremu zespołowi” – ​​powiedział Mendoza. „Abyśmy mogli przyjechać tutaj i zdobyć przewagę, panuje naprawdę dobry impet”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *