Oklahoma pokonuje Teksas w pierwszym meczu Women’s College World Series | Techlewall


OKLAHOMA CITY, Oklahoma – Nie. Rola Oklahomy jako „słabszego” – jak we wtorek nazwała drużynę Sooners trener Patty Gasso – nie trwała długo.

W pierwszym meczu serii mistrzostw Women’s College World Series drużyna OU powróciła do roli drużyny z Teksasu, pokonując Longhorns 8:3 i rozpoczynając trzy home runy, podczas gdy starter Kelly Maxwell trzymał w ryzach kije nr 1 Longhorns.

Maxwell, transfer poza sezonem ze stanu Oklahoma, który przekroczył linie rywalizacji i dołączył do Sooners, miał swój pierwszy ostatni występ w WCWS. Pomimo tego, że we wtorek rzucił 148 narzutów, aby pomóc drużynie Sooners przetrwać mecz eliminacyjny z Florydą, Maxwell rozegrał wszystkie siedem rund, trafiając osiem i pozwalając tylko na jednego zarobionego runa na 119 narzutach.

„Kelly był mistrzowski przez cały mecz” – powiedział Gasso. „Jej marzeniem było to, że nigdy nie była tak daleko, a teraz, gdy jesteś w serii mistrzowskiej, adrenalina przejęła nad nią kontrolę. Ale nie zamierza rezygnować z tej szansy. Zapytałem ją, czy chce piłkę. Spojrzała na mnie i powiedziała: „No cóż, wszystko w porządku”.

Po stronie Teksasu przygoda Teagana Kavana w WCWS zakończyła się, gdy student pierwszego roku, który dwa razy przegrywał jednym trafieniem ze Stanfordem, rozpoczął mecz, uderzając narzutem Jaydę Coleman, a następnie oddał homer gwiazdorowi Oklahomy Tiare Jenningsowi , który zaliczył swój jedenasty homer w WCWS w karierze, o jeden mniej niż rekord wszechczasów.

Kavan przyjął porażkę po oddaniu pięciu zarobionych runów i trzech zdobytych bramek w 2⅓ rundach przeciwko Sooners.

„Musimy wyjść na boisko i nieco lepiej kontrolować grę w pierwszej rundzie. Ciężki początek dla naszego pierwszoroczniaka” – powiedział o Kavanie trener Teksasu Mike White. „Oczywiście Teagan była naszą gorącą ręką. Gdybym to nie ja ją uruchomił, gdyby ktoś inny zrezygnował z biegów, powiedziałbym, dlaczego to nie ja zacząłem Teagan? Jeździsz na koniu, który cię tam doprowadził”.

Osiem runów The Sooners było ich trzecim najlepszym wynikiem w serii mistrzostw WCWS, po 16 i 10 rundach przeciwko Longhorns w 2022 roku. OU ma obecnie bilans 6:0 z Teksasem w meczach turniejowych NCAA, wyprzedzając Longhorns 55-14.

Podczas gdy Longhorns w tym roku odrobili stratę i po raz pierwszy od 2009 roku wygrali serię w sezonie zasadniczym z Sooners, środowa porażka w serii do trzech zwycięstw sprawia, że ​​Longhorns walczą o utrzymanie się przy życiu.

„Teraz w pewnym sensie to oni przegrali” – powiedział White o Soonerach. Muszą wygrać jeden z dwóch kolejnych meczów. Lubię znajdować się na tej pozycji, czasami być słabszym. Przez jakiś czas, że tak powiem, jesteśmy liderem, ale czy nam się to udało? Mistrzowie Krajowi.

Dobra wiadomość dla Longhorns jest taka, że ​​w sezonie zasadniczym przegrali pierwszy mecz z Sooners w Austin, a następnie walczyli o zwycięstwo w dwóch kolejnych. Z kolei w zawodach superregionalnych przeciwko innemu rywalowi, Texas A&M, drużyna Longhorns przegrała pierwszy mecz, po czym zebrała siły, aby zwyciężyć w dwóch kolejnych.

„Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, zmieniając dynamikę” – powiedziała Joley Mitchell z Teksasu. „Jesteśmy mocnym zespołem. Jeśli będziemy trzymać się razem i wykonywać swoją pracę, przez następne dwa mecze wszystko będzie dobrze”.

Mimo to tylko jedna drużyna w ciągu ostatnich 10 lat – Oklahoma w 2021 r. – wróciła, aby zdobyć mistrzostwo kraju po odpadnięciu z pierwszego meczu.

Dla większości Sooners – którzy gonią bezprecedensowy czwarty z rzędu tytuł WCWS – zwycięstwo tutaj nie jest niczym nowym. Jednak dla Maxwella, który przyjechał do Normana, aby po raz ostatni spróbować zdobyć mistrzostwo kraju, sprawa jest pilna.

„To wszystko” – powiedziała. „To moja ostatnia szansa. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać ten zespół w grze. Wiem, że oni mnie wspierają, a ja ich”.

Gasso powiedziała, że ​​czuje pewność siebie Maxwella w najważniejszych momentach, takich jak zakończenie meczu dwoma strikeoutami.

„Kłębią się w niej pewne rzeczy, które po prostu trudno wyjaśnić” – powiedział Gasso. „Po prostu czuję spokój z tym, co się dzieje. Nie goni. Nie czuje się zdenerwowana. Jest spokojna ze swoim zespołem co do tego, co robi i jak to robi. Naprawdę fajne było obserwowanie, jak wychodzi na siódmym miejscu i jest po prostu nakręcona To.

W obliczu zbliżającego się drugiego meczu w czwartek entuzjazm drużyny Sooners osłabł nawet po pokonaniu rywala w serii mistrzowskiej.

„Nie kibicujemy zbytnio, ponieważ wiemy, że wciąż jest wiele do zrobienia przeciwko bardzo, bardzo dobremu zespołowi, który ma bardzo dobrych miotaczy i bardzo dobrych uderzających” – powiedział Gasso. „Nadal wiemy, co nas czeka. Więc nie widzisz, że świętujemy”.

W czwartek Oklahoma może zdobyć swoje ósme mistrzostwo w klasyfikacji generalnej, ale pomiędzy dwoma rywalami z Wielkiej 12-tki, którzy zmierzają do SEC w przyszłym sezonie, istnieje duża znajomość.

„Znam Teksas, to nie są miękkie psy” – powiedziała łapaczka z Oklahomy, Kinzie Hansen. – Nie zamierzają się przewrócić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *