Oto wszystkie modele iPhone’a, które będą obsługiwać nadchodzące funkcje AI firmy Apple (jak dotąd) | Techlewall

Oto wszystkie modele iPhone'a, które będą obsługiwać nadchodzące funkcje AI firmy Apple (jak dotąd)

Kerry Wan/ZDNET

Po dwóch latach milczenia na temat rozwoju sztucznej inteligencji Apple jest wreszcie gotowy podzielić się z opinią publiczną swoimi najnowszymi projektami w poniedziałek podczas corocznej konferencji programistów WWDC. Raporty sugeruje, że Apple prezentuje duże i małe funkcje, które znacząco wpłyną na komfort korzystania z urządzenia — tylko jeśli masz jeden z najnowszych modeli iPhone’a.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje wiele długo oczekiwanych aktualizacji, takich jak nowa i ulepszona Siri, nowe narzędzia podsumowujące, bardziej konfigurowalny ekran główny, edycja zdjęć oparta na sztucznej inteligencji i nie tylko. Jednak według Bloomberga do korzystania z tych funkcji potrzebny będzie iPhone 15 Pro lub nowy model iPhone’a, który pojawi się w tym roku.

Ponadto: Czego można się spodziewać po WWDC 2024: Siri, aktualizacje AI, iOS 18, MacOS 15 i więcej

Chociaż wymaganie, aby najnowszy lub nadchodzący sprzęt Apple mógł korzystać z tych nowych funkcji, może wydawać się okazją, zastrzeżenie to prawdopodobnie wynika ze sprzętu przetwarzającego potrzebnego do wykonywania funkcji sztucznej inteligencji, szczególnie w przypadku zadań wymagających przetwarzania na urządzeniu.

Przetwarzanie zadań AI na urządzeniu zapewnia dwie ważne korzyści: zapewnia większe bezpieczeństwo informacji i mniejsze opóźnienia. Jednak nie wszystkie iPhone’y, zwłaszcza starsze modele, mają moc obliczeniową wystarczającą do obsługi tych zadań, a według raportu nowe usługi AI będą opierać się zarówno na przetwarzaniu na urządzeniu, jak i w chmurze, w zależności od złożoności zadania.

W szczególności te zadania wymagają chipsetu A17 Pro, który obecnie można znaleźć tylko w iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max. Nawet iPhone 15 i iPhone 15 Plus nie są realnymi opcjami, ponieważ działają na A16 Bionic.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac lub iPada, nie potrzebujesz najnowszego modelu. Z raportu Bloomberga wynika, że ​​aby móc korzystać z funkcji AI na komputerze Mac lub iPadzie, potrzebny jest co najmniej chip M1. Ponieważ Apple korzysta obecnie z iPadów z chipem M4 i komputerów Mac z chipem M3, użytkownicy starszych urządzeń mają niewiele miejsca na manewry.

Ponadto: Co to jest „Apple Intelligence”: jak działa z sztuczną inteligencją na urządzeniu i w chmurze

Dodatkowo, jeśli nie posiadasz iPhone’a 15 Pro i nie planujesz w najbliższym czasie aktualizacji, nie martw się; prawdopodobnie zetkniesz się z niektórymi funkcjami sztucznej inteligencji iOS 18, szczególnie tymi, które działają w chmurze. Jeśli jednak chcesz w pełni korzystać z systemu iOS 18, możesz zacząć przygotowywać się do aktualizacji.

Aby uzyskać najświeższe informacje z WWDC, w tym wszystkie ogłoszenia, analizy i praktyczne zajęcia z najnowszą technologią, zaglądaj na ZDNET.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *