Pat Sajak po raz ostatni po 41 latach zostaje gospodarzem „Koła fortuny”. | Techlewall

Pat Sajak po raz ostatni po 41 latach zostaje gospodarzem „Koła fortuny”.

Przez ponad cztery dekady Pat Sajak był synonimem ukochanego teleturnieju „Koło fortuny”. W piątek 77-letni gospodarz po raz ostatni wziął udział w kultowym programie po zdumiewających 41 latach i 8000 odcinkach.

„Cóż, czas się pożegnać. Zanim odejdę, mam kilka podziękowań i wyrazów uznania. Chcę zacząć od spojrzenia na wszystkich. To był niesamowity przywilej być zapraszanym do milionów domów noc po nocy, rok po rok, dekada po dekadzie” – powiedział Sajak w: zapowiedź przed piątkową emisją opublikowane przez program.

„Zawsze czułem, że ten przywilej wiąże się z odpowiedzialnością za to, aby to codzienne pół godziny było bezpiecznym miejscem dla rodzinnej zabawy. Żadnych problemów społecznych, żadnej polityki, mam nadzieję, że nic żenującego, po prostu gra” – kontynuował.

To, co zaczęło się jako gra, okazało się oznaczać o wiele więcej.

„Ale stopniowo stało się to czymś więcej: miejscem, w którym dzieci uczyły się liter, gdzie ludzie z innych krajów doskonalili swój angielski, gdzie rodziny spotykały się z przyjaciółmi i sąsiadami, a także całymi pokoleniami”.

„Co za zaszczyt, że choć trochę odegrałem w tym wszystkim rolę. Dziękuję, że wpuściłeś mnie do swojego życia” – podsumował Sajak.

Gwiazda „Koła fortuny” stacji ABC, Pat Sajak.Ricky Middlesworth/ABC za pośrednictwem Getty Images

Sajak ogłosił swoje odejście z serialu w czerwcu ubiegłego roku, pisząc w X: „No cóż, nadszedł ten czas. Zdecydowałem, że nasz 41. sezon, który rozpoczyna się we wrześniu, będzie moim ostatnim. To był wspaniały wyjazd i na pewno tam wrócę. będziemy mieli więcej do powiedzenia w nadchodzących miesiącach”.

W poście X w piątek rano Sajak ze smutkiem napisał: „Bardzo wam wszystkim dziękuję”.

Sajak objął stery „Koła fortuny” w 1981 roku wraz ze współgospodarzką Vanną White, a jej humor, wdzięk i niezawodność zakorzeniły się w programie na długie lata. Dynamiczny duet gospodarzy stał się bywalcami amerykańskich ekranów telewizyjnych i z czasem ugruntował swoją pozycję ikon popkultury.

W czwartek stacja opublikowała wideo, w którym m.in White składa emocjonalny hołd do swojego partnera telewizyjnego, gdzie powiedziała: „Nie mogę uwierzyć, że jutro jest nasz ostatni wspólny występ. Nie wiem, jak ubrać w słowa, co znaczyło dla mnie ostatnie 41 lat, ale spróbuję”.

„Tak wyglądało 8 000 odcinków” – powiedziała szybko. „Kiedy zaczynałem, byłem bardzo zielony. Sprawiłeś, że poczułam się komfortowo i pewna siebie, Pat. Uczyniłeś mnie tym, kim jestem, naprawdę.”

Powiedziała, że ​​spędzali razem piękne chwile w programie i poza nim.

„Mimo że przed kamerą bawiliśmy się świetnie, wspomnienia, kamienie milowe i wydarzenia z życia, które dzieliliśmy z naszymi rodzinami poza studiem, są moimi ulubionymi” – powiedział White. „Obserwowaliśmy, jak nasze dzieci razem dorastają, podróżowaliśmy po całym świecie, zjedliśmy razem setki posiłków, śmialiśmy się, płakaliśmy, świętowaliśmy. Boże, co za niesamowita i niezapomniana podróż odbyliśmy.”

Współgospodarzowi zalały się łzami, gdy powiedziała: „Kiedy ten rozdział naszego życia dobiega końca, wiem, że nadal będziesz blisko. Jesteś dla mnie jak brat i uważam cię za prawdziwego przyjaciela na całe życie, którego będę zawsze kocham, kocham cię, Pat.

Według internetowej bazy danych filmów Sajak zdobył trzy nagrody Daytime Emmy w kategorii Najlepszy gospodarz gry (1993, 1997, 1998), a także nagrodę za całokształt twórczości w 2011 roku.

Pat Sajak 1 listopada 1988 r.
Pat Sajak 1 listopada 1988 r. Archiwum zdjęć CBS / CBS za pośrednictwem Getty Images

Sajak powiedział w jednym wywiad z korespondentką społeczną „Koła fortuny”, Maggie Sajak, jego córką, że opuszczając program czuje „mieszany worek” emocji.

„Dla mnie to znowu trochę smutne, gdy spoglądam przez okno i widzę twarze, które będę tęsknił” – powiedział – „ale pogodziłem się z tą decyzją. Myślę, że nadszedł na mnie czas”.

Mimo to przedstawienie musi trwać.

Ryan Seacrest przejmie funkcję gospodarza konsorcjalnego teleturnieju. White pozostanie współgospodarzem przez cały sezon 2025–2026.

Sajak nie odchodzi jeszcze na emeryturę. Różnorodność poinformował w czwartek, że zaaranżował swój pierwszy występ po „Koło fortuny”, aby wystąpić na scenie w sztuce „Recipe: Murder”, tajemnicy Columbo. Ponownie spotyka się z wieloletnim przyjacielem Joe Moore’em, prezenterem i aktorem wiadomości KHON-TV Hawai’i, przy produkcji, która zostanie wystawiona w Hawaii Theatre w centrum Honolulu latem 2025 roku.

Ostatni odcinek Sajaka „Koło fortuny” zostanie wyemitowany o godz 19:30 czasu wschodniego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *