Pat Sajak żegna się w swoim ostatnim odcinku „Koła fortuny” po czterech dekadach | Techlewall

Pat Sajak żegna się w swoim ostatnim odcinku „Koła fortuny” po czterech dekadach

Po ponad czterech dekadach, tysiącach odcinków, dziesiątkach tysięcy uczestników i setkach milionów dolarów w nagrodach, Koło fortuny w końcu przestało się kręcić dla Pata Sajaka.

Ostatni odcinek Sajaka w roli gospodarza „Koła fortuny” został wyemitowany w piątkowy wieczór. Wyprodukował około 8 000 odcinków, kiedy wraz ze swoją partnerką Vanną White przekształcił to, co fani nazywają „Wheel”, w jeden z najpopularniejszych teleturniejów w historii telewizji i podstawę amerykańskiej kultury.

W wiadomość pożegnalna wydany przed programem Sajak podziękował pokoleniom widzów za zaproszenie go „do milionów domów noc po nocy, rok po roku, dekada po dekadzie”.

„To niesamowity przywilej” – powiedział. Sajak odrzucił prośbę o wywiad z The Washington Post.

Po 41 latach Pat Sajak 7 czerwca odszedł na emeryturę jako legendarny gospodarz „Koła fortuny”. (Wideo: AP)

„Koło fortuny” powstało w 1975 roku jako dzienny program prowadzony po raz pierwszy przez Chucka Woolery’ego i Susan Stafford. Ale Woolery odszedł w 1981 roku z powodu sporu kontraktowego, a twórca serialu, Merv Griffin, odwiedził Sajaka, mało znanego lokalnego mieszkańca Prognoza pogody w tym czasie w Nashville.

Griffin wspominał dla The Post w 1986 roku, że podobały mu się „kapryśne wybryki Pata”.

„Miał wielki urok” – powiedział Griffin Magazyn New York Timesa w 1988 r. „I zawsze robił dowcipy”.

Kapryśność Sajaka była widoczna od początku jego występu w „Koło fortuny”.

„Nie musisz poprawiać scenografii w domu. Chuck Woolery nie jest skurczony” – powiedział Sajak 28 grudnia 1981 r. podczas swojego pierwszego odcinka, w którym była gospodarzem dziennej wersji programu w NBC. „Miałem szczęście, że tam trafiłem przygotowany na bardzo udany program.”

White dołączył do niego rok później, a w 1983 rozpoczęli konsorcjalną wersję programu, który trwał ponad 40 lat. Program ukazał się w czwartek dwuminutowy film White dziękuje i żegna się z koleżanką, dzięki której poczuła się bezpiecznie i pewnie już od pierwszego wspólnego odcinka.

Przez następne cztery dekady niemal co tydzień łączyli siły przed milionami Amerykanów, podróżując po świecie dorastali jako koledzy i przyjaciele, a także „dzielili się o wiele więcej za kulisami” – stwierdziła White, opisując zdjęcia swoich bawiących się dzieci. razem błysnęło na ekranie. Przedstawiciele White’a nie odpowiedzieli na prośbę o rozmowę zawartą w The Post.

„Dzięki wam jestem tym, kim jestem” – powiedziała w nagraniu. – Naprawdę to zrobiłeś.

Rok temu Sajak ogłosił odejście na emeryturę, stwierdzając, że jego występ w serialu był „cudowną przejażdżką”. Chociaż Sajak odchodzi, White pozostanie gospodarzem „American Idol”, Ryan Seacrest zastępuje Sajaka w 42. sezonie konsorcjalnego programu.

W 2019 roku Rekordy Guinnessa przydzielony Sajak to najdłużej pracujący gospodarz jednego teleturnieju.

Pod koniec swojej kariery Sajak zaczął wypowiadać się bardziej politycznie, wykorzystując swój humor i konserwatyzm do odgrywania roli trolla w mediach społecznościowych. W 2014 roku napisał w mediach społecznościowych, że jego zdaniem „panikerzy globalnego ocieplenia to niepatriotyczni rasiści, którzy celowo wprowadzają w błąd dla własnych celów”. W tym samym roku Sajak opublikował post, który mógłby posłużyć za przewodnik po jego publikacjach w Internecie: „Czasami fajnie jest wbić kij w gniazdo szerszeni, żeby usłyszeć syk”. W 2022 r. był krytykowany pozować z przedstawicielem Marjorie Taylor Greene (ze stanu Georgia).

Piątkowy odcinek był w stylu vintage Sajak. Był wesoły, choć powściągliwy. Świętował zwycięstwa zawodników i zachęcał ich, gdy podali błędną odpowiedź. Na początku programu powiedział uczestnikom, że chociaż opuścili rundę, aby dać mu czas na pożegnanie, dał każdemu z nich po 1000 dolarów w ramach rekompensaty. Potem zmienił zdanie: Zarób 5000 dolarów.

„To nie moje pieniądze!” powiedział.

Adrienne Bean z Memphis odegrała swoją rolę w należnym pożegnaniu Sajaka. Po pokonaniu innych uczestników w swojej ostatniej układance wybrała tyle poprawnych liter, że jej gospodarz wiedział, że zwycięzca jest prawdopodobny.

„Ona już kiwa głową. Pozwól mi wzbudzić trochę emocji” – zażartował, zanim Bean rozwiązał zagadkę i wygrał za to 50 000 dolarów, co dało jej łączną kwotę gotówki i nagród wynoszącą 79 598 dolarów.

Program zakończył się pożegnalnym filmem Sajaka, w którym stwierdził, że zawsze czuł, że przywilej bycia gościem w domach wiąże się z odpowiedzialnością za to, aby „to codzienne pół godziny było bezpiecznym miejscem na rodzinną zabawę – bez problemów społecznych i politycznych”. , mam nadzieję, że nie będzie to nic wstydliwego. To tylko gra.

Dodał jednak, że „Koło fortuny” stopniowo stało się czymś więcej. Było to „miejsce, w którym dzieci uczyły się liter, gdzie ludzie z innych krajów doskonalili swój angielski, gdzie spotykały się rodziny z przyjaciółmi i sąsiadami, a także całe pokolenia”.

„Co za zaszczyt, że odegrałem w tym choćby małą rolę” – powiedział. „Dziękuję, że pozwoliłeś mi wejść do swojego życia”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *