Prawnicy Harveya Weinsteina złożyli apelację o uchylenie wyroku skazującego za napaść na tle seksualnym w Los Angeles w 2022 r | Techlewall

Prawnicy Harveya Weinsteina złożyli apelację o uchylenie wyroku skazującego za napaść na tle seksualnym w Los Angeles w 2022 r

Stevena Hirscha/Getty Images

Harvey Weinstein stawił się przed sądem karnym na Manhattanie na rozprawę 29 maja 2024 r. w Nowym Jorku.CNN

Nieco ponad miesiąc po uchyleniu wyroku skazującego w Nowym Jorku prawnicy zhańbionego potentata filmowego Harveya Weinsteina zaapelowali w piątek o uchylenie wyroku swój wyrok w Los Angeles od grudnia 2022 r., kiedy uznano go za winnego trzech zarzutów napaści na tle seksualnym i skazany na Szesnaście lat w więzieniu.

Weinstein został skazany za gwałt, penetrację seksualną przez ciało obce i przymusową kopulację w związku z Jane Doe 1, jedną z czterech kobiet, które zeznawały w procesie. Z dokumentów sądowych złożonych w Kalifornijskim Drugim Okręgowym Sądzie Apelacyjnym wynika, że ​​prawnicy Weinsteina ubiegają się obecnie o nowy proces.

W apelacji wskazano, że Weinstein nie otrzymał sprawiedliwego procesu, ponieważ wykluczono dowody dotyczące miejsca pobytu Jane Doe 1 w dniu rzekomej napaści, prokuratorzy nie ujawnili romansu Jane Doe 1, w którym doszło do zdarzenia, oraz Weinsteinowi nie postawiono zarzutów nadużycia karnego, co zostało uznane za dowód.

„Proces oskarżonego był otwarty dla wszystkich, podczas którego prokuratura przedstawiła dowody kilkunastu nie postawionych zarzutów przestępstw na tle seksualnym i innych «przestępstw» związanych ze «złym traktowaniem» kobiet” – czytamy w pozwie. „Ale ława przysięgłych została wprowadzona w błąd co do tego, co mogą zrobić z wysoce szkodliwymi informacjami. Ława przysięgłych została wysłana na naradę z zapałką i beczką materiałów wybuchowych”.

Dave Ring, prawnik reprezentujący Jane Doe 1, powiedział w oświadczeniu dla CNN: „Apelacja Weinsteina zawiera te same męczące argumenty, które wielokrotnie bezskutecznie wysuwał przed sądem pierwszej instancji. Jesteśmy głęboko przekonani, że sąd pierwszej instancji właściwie zbadał dowody i podjął wszystkie prawidłowe decyzje w swoich orzeczeniach dowodowych. Jesteśmy przekonani, że apelacja Weinsteina zostanie odrzucona i spędzi on wiele lat w więzieniu”.

Prokuratorzy biorący udział w procesie w Los Angeles stwierdzili, że Weinstein był potężną postacią w Hollywood, która wykorzystywała swoje wpływy, aby zwabiać kobiety na prywatne spotkania, atakować je, a następnie ukrywać wszystkie zarzuty.

CNN skontaktowało się z biurem prokuratora okręgowego hrabstwa Los Angeles z prośbą o komentarz w sprawie odwołania.

Apelacja została złożona po wyroku skazującym Weinsteina za gwałt w 2020 r. w Nowym Jorku przewrócony w kwietniu przez Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku. Sąd orzekł, że zeznania świadków „wcześniejszego złego czynu” nie powinny były być dozwolone, ponieważ „nie było konieczne ustalanie zamiaru oskarżonego i służyły jedynie ustaleniu skłonności oskarżonego do popełnienia zarzucanych mu przestępstw”.

Zarządzenie wysłał falę uderzeniową poprzez społeczności osób, które doświadczyły napaści na tle seksualnym, w szczególności ponad 100 kobiet, które oskarżyły Weinsteina o napaść i molestowanie.

Zarządzono nowy proces i Prokuratorzy na Manhattanie mówią, że planują postawić go przed ponownym procesem. Przed ponownym rozpatrzeniem sprawy dodatkowi prokuratorzy wystąpił z roszczeniami wobec hollywoodzkiego producenta.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ponownie rozpatrzyć sprawę i pozostać niezachwiani w naszym zaangażowaniu na rzecz osób, które przeżyły napaść na tle seksualnym” – powiedziała Emily Tuttle, zastępca dyrektora ds. komunikacji i starszy radca prawny w biurze prokuratora okręgowego na Manhattanie.

Prawnicy Weinsteina argumentowali w apelacji w Los Angeles, że prokuratorzy podnieśli w Nowym Jorku wyrok skazujący Weinsteina podczas selekcji ławy przysięgłych i naruszyli jego prawo do sprawiedliwego i bezstronnego procesu.

„Oskarżony ma prawo do nowego procesu, w którym chronione są jego konstytucyjne prawa, podczas którego może przedstawić dowody swojej niewinności i gdzie kwestionowane jest jego zachowanie, a nie charakter” – stwierdza pozew.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *