Przywódca Hamasu Ismail Haniyeh mówi, że terroryści się nie poddadzą | Techlewall

Krótko po tym, jak w sobotę siły izraelskie uwolniły zakładników Noa Argamaniego, Andrieja Kozłowa, Szlomiego Ziwa i Almoga Meira, Hamas opublikował oświadczenie przywódcy organizacji terrorystycznej, Ismaila Haniyeha, w którym arcyterrorysta stwierdził, że Hamas się nie podda.

„Nasz naród nie podda się, a ruch oporu będzie w dalszym ciągu bronił naszych praw przed tym zbrodniczym wrogiem” – powiedziała Hanijyeh. „A jeśli okupant wierzy, że może narzucić nam swoje wybory siłą, jest to złudzenie i ruch nie zgodzi się na żadne porozumienie, które nie zapewni przede wszystkim bezpieczeństwa naszym ludziom”.

W oświadczeniu przywódca Hamasu stwierdził, że izraelskie wojsko było zaangażowane w masakry narodu palestyńskiego w Gazie.

„(Izrael) kontynuuje masakry wobec naszego narodu, dzieci i kobiet, których rozdziały mają obecnie miejsce w Nuseirat i Deir al-Balah”.

Akcja ratunkowa odbyła się w samym sercu Nuseirat

Po zapewnieniu uwolnienia zakładników IDF poinformowało, że akcja ratunkowa miała miejsce w dwóch różnych miejscach w centrum Nuseirat.

Palestyńscy bojownicy ze zbrojnego skrzydła Hamasu biorą udział w paradzie wojskowej z okazji rocznicy wojny z Izraelem w 2014 r., w pobliżu granicy w środkowej Strefie Gazy, 19 lipca 2023 r. (Źródło: REUTERS/IBRAHEEM ABU MUSTAFA)

Według kierowanego przez Hamas Ministerstwa Zdrowia w Gazie ciała co najmniej 93 Palestyńczyków zabitych podczas izraelskich działań w Nuseirat i innych obszarach w centralnym regionie Strefy Gazy przybyły w sobotę do Szpitala Męczenników Al-Aksa.

W swoich sprawozdaniach ministerstwo nie rozróżnia kombatantów od ludności cywilnej, a podawane przez nie dane liczbowe stały się przedmiotem analizy, zwłaszcza w ostatnich dniach, ze względu na wyraźnie zawyżony odsetek kobiet i dzieci zabitych podczas wojny.

Reuters wniósł swój wkład w powstanie tego raportu.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *