Summer Game Fest 2024 prezentuje niekończącą się zimę AAA | Techlewall

Summer Game Fest 2024 prezentuje niekończącą się zimę AAA

Problem z Letnia impreza z gramijak we wszystkich serialach Keighleya, polega na tym, że żyją i umierają w oparciu o pokazaną treść – a ten był szczególnie słaby. Chociaż spodziewamy się, że Microsoft pojawi się na scenie pod koniec weekendu, a trio wydawców zgromadzi się na jednej wystawie, staje się coraz bardziej jasne, że gry AAA utknęły w niekończącej się zimie. Ponieważ cykle rozwojowe są dłuższe niż kiedykolwiek wcześniej, a skutki pandemii wciąż są bardzo groźne, wydaje się, że medium nie jest obecnie najbardziej dotknięte.

Nie oznacza to, że nie ma o co grać, oczywiście, że jest: LEGO Horizon Adventures przekroczyło wszelkie nasze oczekiwania i wygląda na naprawdę zabawną alternatywną wersję eskapad Aloy; Metafora: ReFantazio wygląda jak kolejna gra RPG, w którą trzeba zagrać od firmy Atlus, zespołu odpowiedzialnego za tytuły Persona; Slitterhead ma całą nieokiełznaną kreatywność kultowego klasyka Japan Studio oraz; Czarny mit: Wukong faktycznie wychodzi po latach oczekiwań.

Ale patrząc na reakcję na program, jasne jest, że większość fanów uważała, że ​​nie skwierczyło – a jeśli już, to ledwo skwierczyło. A to dlatego, że z szacunkiem, tak jak w przypadku Sony Stan w grze ostatnio gracze w Europie nie śpią aż do północy, aby dowiedzieć się, że gra MMO New World firmy Amazon jest przenoszona na PS5; w Azji nie wstają wcześnie, aby dowiedzieć się, że port konsolowy Valorant otrzymuje zamkniętą konsolową betę. Chcą zobaczyć Naughty Dog; chcą zobaczyć Sucker Punch. Do licha, chcą zobaczyć, jak Keighley wpatruje się pożądliwie w Hideo Kojimę, podczas gdy on rozmawia przez dziesięć minut.

Reaction: Summer Game Fest 2024 zaprezentuje grę AAA Endless Winter 4
Obraz: Naciśnij kwadrat

Summer Game Fest ma inne problemy, oczywiście poza dramatycznie wydłużonymi cyklami rozwoju. Jako program niezależny musi uzasadnić swoje istnienie i dlatego jego zbyt długi, dwugodzinny czas trwania wydaje się istnieć wyłącznie po to, aby Keighley mógł wcisnąć wystarczającą liczbę reklam. Jak już informowaliśmy, ich uruchomienie kosztuje wygórowaną sumę pieniędzy, ale poza fizyczną sprzedażą biletów stanowią one jedyne źródło dochodów, które pozwala na sfinansowanie tego wszystkiego.

Keighley również jest sprzeczny z oczekiwaniami i E3 jest wciąż na tyle nowy, że fani pamiętają lata świetności. Jak niedawno zauważyliśmy, minęło niespełna dziesięć lat, odkąd Sony pokazało obok siebie The Last Guardian, Final Fantasy 7 Remake i Shenmue 3; zmniejszyło się jeszcze bardziej od czasu epickiej konferencji prasowej, na której poruszono temat ponownego uruchomienia God of War, Marvel’s Spider-Man i nie tylko. Branża jest obecnie po prostu w innym miejscu, ale nadal istnieją porównania. To niesprawiedliwe, ale to Geoff próbował wypełnić lukę po konwencji, więc zawsze ściągał na siebie krytykę.

Reaction: Summer Game Fest 2024 zaprezentuje grę AAA Endless Winter 3

To był prawdopodobnie najsłabszy jak dotąd letni festiwal gier, a dzieje się tak głównie dlatego, że nie ma wystarczającej liczby ważnych, godnych uwagi treści do pokazania. Za nasze pieniądze serial zwieńczył LEGO Horizon Adventures i był to pierwszy pokazany tytuł. Tak naprawdę to nie jest wina Keighleya, że ​​nie mógł zamknąć w tym roku kilku hitowych gier, ale jednocześnie może nasuwać się pytanie: czy w ogóle potrzebować w ogóle samodzielny letni pokaz?

Media są teraz w Los Angeles gracz różnorodne gry w ramach Summer Game Fest oraz Dni Play. W nadchodzących dniach nadal będą pokazy Xbox i Ubisoft, co oznacza znacznie więcej gier. Jest wciąż Niektóre wartość w tej sezonowej podaży ogłoszeń o grach, ale staje się coraz bardziej jasne, że oczekiwania graczy nie są już zgodne z tym, co branża może faktycznie zapewnić. A to oznacza, że ​​w pewnym momencie coś będzie musiało ustąpić.


Jak zmierzysz temperaturę podczas tegorocznej letniej imprezy z grami? Czy było ci ciepło, czy zrobiło ci się zimno? Jak zawsze, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *