Ukraina uderza w największy zakład naftowy na południu Rosji i skład ropy w obwodzie Biełgorodskim | Techlewall

Ukraina uderza w największy zakład naftowy na południu Rosji i skład ropy w obwodzie Biełgorodskim

Źródła Poczty Kijowskiej w ukraińskich służbach specjalnych potwierdziły, że wczesnym rankiem w czwartek 6 czerwca ukraińskie drony zaatakowały zakłady naftowe Nowoszachtyńskiego w obwodzie rostowskim i składy ropy w miejskim okręgu Starooskolskim w obwodzie biełgorodskim.

Według szefa obwodu rostowskiegoWasilij Gołubiew, ponad 120 ratowników i co najmniej 15 sztuk sprzętu, w tym wóz strażacki, zostało zaangażowanych do gaszenia pożaru po ataku na fabrykę Nowoszachtyńskiego.

Nowoszachtyńskie Zakłady Naftowe są największym dostawcą produktów naftowych w południowej Rosji i jedyną rafinerią ropy naftowej w obwodzie rostowskim. W kwietniu bezzałogowe statki powietrzne zaatakowały także rafinerię w Nowoszachtyńsku.

Działalność zakładu została zawieszona, a pracownicy ewakuowani w bezpieczne miejsce. O godzinie 03:00 ugaszono pożar. i całkowicie wyłączony o godz 04.00. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Filmy krążące na kanałach rosyjskiego Telegramu rzekomo pokazują pożar w obiekcie w Nowoszachtyńsku.

W oddzielnym zdarzeniu drony wycelowały w skład ropy w obwodzie starooskolskim regionu Biełgorodu. Gubernator Wiaczesław Gładkow oskarżył o atak siły zbrojne Ukrainy.

Eksplozja spowodowała zapalenie czołgu, ale strażacy szybko ugasili ogień. Eksplozja rozbiła także okna w budynku ochrony, choć nie zgłoszono żadnych obrażeń.


Inne interesujące tematy

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 24 drony w wyniku rosyjskich ataków rakietowych i szacha

Siły ukraińskie przechwyciły 24 Shahedów w ośmiu regionach, używając myśliwców, jednostek rakiet przeciwlotniczych, mobilnych zespołów straży pożarnej i radioelektronicznego sprzętu bojowego do odparcia ataku powietrznego.

Również we wsi Gruzskoje w obwodzie borysowskim drony zrzuciły ładunki wybuchowe na przedsiębiorstwo rolnicze. W rezultacie jedna ciężarówka zapaliła się, a druga została poważnie uszkodzona. Ze wstępnych informacji wynika, że ​​nie ma osób rannych.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że systemy obrony powietrznej przechwycone i zniszczone W nocy 13 ukraińskich dronów nad Krymem, sześć UAV w obwodzie Biełgorodu i rakieta Neptun w obwodzie rostowskim. Władze obwodów woroneskiego i kurskiego również zgłosiły potencjalne zagrożenia ze strony dronów.

Alicja Orłowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *