Yankees rzucają emocjonujący początek serii Dodgersom w statystach | Techlewall


MLB

Yankees i ich fani odetchnęli z ulgą w piątkowe popołudnie, a następnie z różnych powodów spędzili noc podnosząc puls na obszarze trzech stanów.

Zachęcająca wiadomość, że Juan Soto miał zapalenie tylko przedramienia, wkrótce ustąpiła miejsca długo oczekiwanemu pojedynkowi, w którym Yankees i Dodgers mieli atmosferę play-offów.

Rozpoczęcie serii sprostała panującemu szumowi, a jego zapierający dech w piersiach mecz bezbramkowy zakończył się dodatkowymi emocjami, zanim Dodgers rozwalili imprezę podczas swojej pierwszej wizyty na stadionie Yankee od 2016 roku.

Łapacz Dodgers Will Smith (16 l.) wita miotacza Los Angeles Dodgers Yohana RamÃreza (46 l.) po ostatnim meczu 11. rundy. Bill Kostroun/New York Post

Teoscar Hernandez w końcu przełamał lody, dwukrotnie trafiając do dołka Iana Hamiltona w 11. rundzie, podnosząc Dodgers do zwycięstwa 2:1 i przerywając passę ośmiu zwycięstw drużyny Yankees przed pełną publicznością . z 48 048.

„To są mecze, w które chcesz grać” – powiedział Aaron Judge. „Macie dwie świetne drużyny, dwa świetne pojedynki, które toczą się tam i z powrotem, tam i z powrotem.

„To był dzisiejszy wieczór zabawny. Szkoda tylko, że nie skończyło się to trochę inaczej”.

Zapolowy drużyny Yankees Juan Soto (22) na ławce rezerwowych podczas czwartej rundy. Bill Kostroun/New York Post

Yankees (45-20) odrobili straty w końcówce rundy, gdy Judge uderzył jednym autem i z drugiego miejsca zdobył automatycznego biegacza Anthony’ego Volpe.

Jednak Yohan Ramirez zmusił Giancarlo Stantona do ataku, a Anthony Rizzo wyskoczył i zapewnił Dodgersom zwycięstwo (40-25).

Soto, który opuścił swój pierwszy mecz w sezonie, dodał dodatkowego dramatyzmu w późnych rundach, stając kilka razy na najwyższym stopniu ziemianki z kijem w dłoniach i założonymi rękawiczkami do odbijania, zachowując się, jakby potrafił uderzać szczypcami.

Menedżer Aaron Boone powiedział jednak, że nie skorzystałby z pomocy Soto, który nie wykonał żadnej huśtawki pod spodem, aby się przygotować, ale dobrze sprawdził się jako wabik.

Shohei Ohtani wbiega na boisko po raz pierwszy w meczu w 11. rundzie. Robert Sabo dla NY Post
Menedżer New York Yankees Aaron Boone pokonuje miotacza Iana Hamiltona podczas jedenastej, jedenastej rundy. Robert Sabo dla NY Post

„Miałem taką nadzieję” – powiedział Judge ze śmiechem. „Myślę, że wszyscy na stadionie, którzy noszą prążki, mieli nadzieję, że uda mu się rozegrać tam mecz, w którym stawką jest mecz. Tak się jednak nie stało. Dajcie mu odpocząć, a wróci na boisko”.

Soto, który nazwał diagnozę stanu zapalnego „ulgą”, powiedział, że trudno było oglądać mecz z ławki rezerwowych, nie mogąc pomóc.

Wyznaczony pałkarz New York Yankees, Giancarlo Stanton, uderza i patrzy podczas 11. rundy. Robert Sabo dla NY Post
Finał Dodgersów nie przyszedł łatwo. Robert Sabo dla NY Post

Ma nadzieję, że będzie dostępny w ciągu najbliższych kilku dni, jeśli stan zapalny ustąpi.

„Mamy plan, co będziemy robić w te dni” – powiedział Soto. „Ale to były zdecydowanie trudne momenty. Starałem się być przy moich kolegach z drużyny”.

Hamilton utrzymał Dodgersów na dystans (40-25) bezbramkową przewagą w 10. rundzie, dając Yankeesom szansę na zwycięstwo w dolnej połowie.

Trentowi Grishamowi nie udało się jednak sprowadzić buntu na prowadzenie w rundzie, zamiast tego wyleciał z boiska, zanim zastępca Dodgersów, Michael Grove, wyrzucił Jose Trevino i Volpe, co spowodowało, że mecz znalazł się na 11. miejscu.

Yoshinobu Yamamoto (18) rzuca narzutem w pierwszej rundzie. Bill Kostroun/New York Post

Wcześniej, w ósmej rundzie, Yankees mieli dużą szansę na objęcie prowadzenia, gdy załadowali bazy dwoma autami, ale Stanton wyleciał i położył kres zagrożeniu.

Przez większą część wieczoru Yankees byli trzymani w szachu przez Yoshinobu Yamamoto, cenionego praworęcznego, który w grudniu odrzucił ich 10-letnią ofertę wartą 300 milionów dolarów dotyczącą podpisania z Dodgersami 12-letniego kontraktu o wartości 325 milionów dolarów.

Japoński as, który słyszał mnóstwo okrzyków, gdy został przedstawiony przed meczem, stanął na wysokości zadania swoim najlepszym startem w roli zawodnika pierwszej ligi, rzucając siedem rund bez przerwy, pozwalając na zaledwie dwa trafienia i dwa spacery, a trafiając siedem.

Dwukierunkowy zawodnik Dodgers Shohei Ohtani (17) wylatuje podczas 8. rundy. Bill Kostroun/New York Post

Wydawało się, że Yamamoto ma trochę siły na wielkie starcie.

Zaczął od średniej prędkości 95,3 mil na godzinę na swojej szybkiej piłce z czterema szwami, ale w piątkowy wieczór osiągnął średnią prędkość 97 mil na godzinę, na jednym z sześciu różnych boisk, z których korzystał.

„Podpisał umowę, którą podpisał nie bez powodu” – stwierdził sędzia. „To świetny miotacz. Poza tym, że ma elitarne umiejętności, ma także świetną komendę.

Cody Poteet dorównał mu przez 4 ²/₃ bezbramkowych rund, po czym Yankees otrzymali wysokiej jakości pomoc od Victora Gonzaleza, Michaela Tonkina, Caleba Fergusona i Claya Holmesa, którzy pomogli w skierowaniu meczu do statystów.

Michael Tonkin (50) reaguje po wyjściu z siódmej rundy meczu New York Yankees z Los Angeles Dodgers, piątek, 7 czerwca 2024 r. Robert Sabo dla NY Post
Zapolowy drużyny New York Yankees Aaron Judge trafia w singiel RBI w 11. rundzie. Robert Sabo dla NY Post

I chociaż wynik końcowy nie był taki, jakiego oczekiwali, Yankees znaleźli pocieszenie w dniu, w którym postawiono diagnozę Soto.

„Dziś wieczorem otrzymaliśmy najlepszą wiadomość, jaką mogliśmy” – powiedział Judge. „Jest ważną częścią tego zespołu, widzieliśmy to przez cały rok. Wchodzi w ważnych momentach, świetnie gra w obronie, jest świetnym gościem klubowym.

„Ciężko było nie mieć go dzisiaj na boisku, ale opuszczenie meczu uznaję za lepsze niż tęsknotę za nim przez cały sezon”.
Załaduj więcej…

Skopiuj adres URL, który chcesz udostępnić

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *