Znajdź gotówkę w całym domu, gdy umrze rodzic | Techlewall

Znajdź gotówkę w całym domu, gdy umrze rodzic

Po śmierci ojca w 2021 r. Susan Camp i jej brat sprzątali jego dom i niechcący wyrzucili 5000 dolarów w gotówce, które owinął w folię aluminiową i ukrył w zamrażarce. (Na szczęście odebrali to później.)

I była zaskoczona, ale nie zszokowana, gdy odkryła także 6000 dolarów w pudełku, w którym kiedyś znajdowała się butelka wody kolońskiej. „Tata podróżował i zawsze chciał mieć przy sobie pieniądze” – powiedziała.

Babcia Adrienne Volpe trzymała dodatkowe pieniądze w swojej bibliotece.

„Moja babcia wcisnęła do książek pojedyncze banknoty o wartości tysięcy dolarów” – powiedziała pani B. Szczeniak. „Myśleliśmy, że znajdziemy jesienne liście” pomiędzy stronami – powiedziała. Musieli otworzyć każdą księgę w domu, aby znaleźć ukrytą przez nią gotówkę – okazało się, że około 10 000 dolarów o nominałach zaledwie 20 dolarów.

Może nie pod materacem, ale dla ludzi, którzy natkną się na małą fortunę po śmierci starszego krewnego lub przeprowadzce do domu opieki odkrycie takiego nadzwyczajnego bogactwa – technicznie rzecz biorąc stanowiącego część majątku danej osoby – może powodować komplikacje, a nawet konflikt.

Eksperci twierdzą, że członkowie starszego pokolenia często uważają trzymanie gotówki, złota i innych wartościowych przedmiotów w domu za bezpieczniejsze niż trzymanie ich w banku. „Myślę, że zjawisko to częściej występuje w przypadku pokolenia wyżu demograficznego i starszych” – powiedział Mark Criner III, starszy specjalista ds. strategii zaufania w Baird Trust w Scottsdale w Arizonie. „Kiedy dojdziesz do tego pokolenia, zauważysz prawdziwą nieufność do instytucji finansowych”. – powiedział, odnosząc się do ludzi na tyle starych, że pamiętają Wielki Kryzys i krachy banków w latach trzydziestych XX wieku.

Pan. Criner powiedziała, że ​​jeśli członkowie rodziny zauważyli takie zachowanie, ważna jest komunikacja. „Kiedy zostanie to uznane, ważne jest rozpoczęcie dialogu” – powiedział.

Chociaż wyrzucenie gotówki do kosza wiąże się z bardzo realnym ryzykiem związanym z trzymaniem pieniędzy w domu, nie jest ono jedyne – twierdzą doradcy. Wartości przechowywane w domu mogą zostać skradzione, zniszczone w wyniku klęski żywiołowej, takiej jak pożar, lub potajemnie przywłaszczone przez członka rodziny.

„Rzeczy mają tendencję do znikania z domu, zwłaszcza gdy w rodzinie trwa dramat lub spór” – powiedziała Alvina Lo, główna specjalistka ds. strategii majątkowej w Wilmington Trust, spółce zależnej M&T Bank.

Eksperci twierdzą, że potencjalne napięcie wśród ocalałych może powstać nawet wtedy, gdy nie dojdzie do sprzeniewierzenia.

„Często, nawet jeśli w pobliżu mieszka dorosłe dziecko mające dobre intencje i znaleziono majątek, między rodzeństwem może pojawić się duży sceptycyzm” – powiedziała Abbey Flaum, główna i specjalistka ds. strategii majątku rodzinnego w firmie Homrich Berg zajmującej się zarządzaniem majątkiem. w Atlancie.

Osoby trzymające gotówkę w domu tracą możliwość generowania znacznego bogactwa, które mogłoby nastąpić w ciągu dziesięcioleci, gdyby te pieniądze zostały zainwestowane.

„Utrata odsetek – prawdopodobnie byłaby dwukrotnie większa, gdyby trzymano je przez te wszystkie lata w banku, niż na dnie szafy” – powiedział Patrick Simasko, prawnik zajmujący się nieruchomościami w Mount Clemens w stanie Michigan, który wspomina, że ​​znalazł blisko pół miliona dolarów w gotówce i złocie w domu starszego klienta, który wynajął go do egzekucji jej majątku.

Istnieją również potencjalne pułapki przy alokacji tych aktywów.

„To po prostu bałagan, to nieoficjalne i może prowadzić do koszmarów księgowych” – powiedział pan. Cringera.

Ponieważ nie ma zapisów dotyczących własności gotówki, „z punktu widzenia prawa własności jest bardzo niejasne, do kogo należy” – dodała. Śmiech.

Bez papierowego śladu własności lub szczegółowego testamentu ustalenie dziedziczenia może być trudne. „Widziałam to w przypadku drugich małżeństw, gdzie może to stanowić problem” – stwierdziła pani Lo, zwłaszcza że jest mało prawdopodobne, aby ukryte aktywa zostały uwzględnione w testamencie lub planie spadkowym.

Eksperci twierdzą również, że takie nieoczekiwane zyski mogą przyprawiać o ból głowy zamożne rodziny, zwłaszcza te, których majątek jest bliski progu federalnego podatku od nieruchomości, stanowego podatku od nieruchomości lub spadków.

„Jeśli sytuacja jest na granicy, aktywa te mogą spowodować, że majątek stanie się przedmiotem opodatkowania” – powiedział Neil Carbone, prawnik ds. trustów i nieruchomości oraz partner w kancelarii Farrell Fritz. (W roku 2024 federalne zwolnienie z podatku od nieruchomości wynosi około 13,6 miliona dolarów, co oznacza, że ​​majątki wycenione poniżej tego poziomu nie podlegają temu podatkowi; w niektórych stanach podatki od nieruchomości lub spadków mają niższe progi.)

Pan. Carbone powiedział, że doradza klientom, którzy dziedziczą cenne, ale niepłynne przedmioty, takie jak dzieła sztuki, aby zlecili ich wycenę. Ustalenie wartości przedmiotu w chwili śmierci właściciela i objęcia go przez spadkobiercę może być istotne, zwłaszcza jeśli przedmiot ten z biegiem lat znacznie zyskał na wartości.

Urząd skarbowy ma wiele sposobów śledzenia potencjalnego majątku podlegającego opodatkowaniu, Mr. Węgiel. Audytorzy mogą ocenić polisę ubezpieczeniową właściciela domu, aby wyszukać pasażerów, którzy ubezpieczą cenne przedmioty, przejrzeć wcześniejsze deklaracje dotyczące prezentów, aby ustalić papierową ścieżkę własności lub śledzić zakupy metali szlachetnych.

Kolejnym wyzwaniem związanym z dziedziczeniem wartości niepieniężnych jest znalezienie nabywcy. „To samo, jeśli inwestujesz w karty baseballowe, figurki Hummela lub znaczki” – powiedział Mr. Simasko. „Jeśli inwestujesz w nietradycyjny rodzaj inwestycji – a nie w akcje, obligacje czy fundusze wspólnego inwestowania – musisz znaleźć na nie kupca”. Proces ten może zająć dużo czasu, jeśli przedmioty są szczególnie ezoteryczne, dodał pan. Simasko, wspominając klienta, którego majątek wiązał się przede wszystkim z kolekcją zabytkowych gitar.

Specjaliści od zarządzania majątkiem i planowania majątku twierdzą, że tendencje do gromadzenia skarbów najczęściej dostrzegają wśród osób kojarzonych z Wielkim Kryzysem. Jednak schorzenia pozbawiające pamięć, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, mogą wywołać powrót do zachowań sprzed kilkudziesięciu lat, takich jak gromadzenie gotówki. Mogą również powodować paranoję, która może prowadzić do ukrywania kosztowności i prób uniemożliwiania krewnym wstawiania się w ich sprawach finansowych w ich imieniu.

„Osoby, które doświadczają takiego pogorszenia stanu psychicznego, stają się najmniej ufne wobec osób, które są im najbliższe i które najlepiej mogą ich bronić” – powiedział Mr. Cringera.

„To może być naprawdę trudne. Dużo planowaliśmy dla klientów, którzy mogli stwierdzić, że mama lub tata zaczęli się trochę pogarszać” – powiedziała pani Flaum. Powiedziała, że ​​zaleca, aby klienci znajdujący się w tej sytuacji uzyskali pełnomocnictwo finansowe i rozważyli utworzenie odwołalnego trustu – instrumentu finansowego, w ramach którego można przechowywać aktywa w miarę starzenia się osób i który pozwala beneficjentom uniknąć spadku po śmierci.

„Odwoływalny trust to naprawdę dobry sposób na zaplanowanie zarządzania aktywami na wypadek niezdolności do pracy” – stwierdziła. „Możesz wprowadzić przepisy określające, w jaki sposób można określić niezdolność do zarządzania aktywami powierniczymi”.

Ukrywanie bogactwa w domu również ma tendencję do kontynuowania się przez lata wśród niektórych grup ludzi.

„Szczególnie społeczności mniejszościowe były bardzo nieufne wobec instytucji finansowych lub nie miały do ​​nich dostępu, co doprowadziło do przysłowiowej gotówki ukrytej pod materacem” – powiedział pan. Cringera.

„Wynika to z braku dostępu mniejszości do tych instytucji przez dziesięciolecia, a nawet gdy dostęp był możliwy, dochodziło do wielu nadużyć” – stwierdził. „Nie zawsze byli traktowani sprawiedliwie i uczciwie”.

Te wspomnienia pozostają – stwierdził p. Criner, dodając, że jako czarny mężczyzna słyszał takie postawy nawet w swojej rodzinie. „To poczucie braku zaufania przechodzi z pokolenia na pokolenie. Słyszałem, jak mówił o tym mój ojciec, słyszałem, jak mówił o tym mój dziadek” – powiedział.

Pani. Lo z Wilmington Trust powiedziała, że ​​ma podobne doświadczenia osobiste. „Wiele z nich ma również charakter bardzo kulturowy” – powiedziała. „Jestem Amerykaninem pochodzenia azjatyckiego i w mojej społeczności zdarza się to cały czas”.

Eksperci przewidują, że z biegiem czasu zasoby gotówki w domach będą się zmniejszać w miarę zacierania się zbiorowej pamięci o Wielkim Kryzysie i ciągłego wzrostu wykorzystania bankowości cyfrowej.

„Ludzie coraz częściej płacą za zakupy drogą elektroniczną” – powiedział Mr. Węgiel.

Chociaż jest to dobra wiadomość z punktu widzenia planowania finansowego, ludzie, którzy widzieli tę dynamiczną sytuację, twierdzą, że oszczędziłaby ona również ocalałym bolesnych uczuć, jakie mogą wywołać te odkrycia.

Aby znaleźć np. banknoty studolarowe rozdzielone pomiędzy przedmioty, które normalnie zostałyby podarowane lub wyrzucone, są stresujące dla bliskich, którzy przeżyją, ponieważ wymagają bardzo długiego i żmudnego procesu usuwania rzeczy osobistych z domu. „Rodziny pogrążają się w żałobie i jest to dla nich bardzo trudne” – powiedziała pani A. Volpe, który jest pośrednikiem w handlu nieruchomościami w Hyde Parku w stanie Nowy Jork

Pomimo kilkudziesięcioletniej kariery zawodowej w branży nieruchomości, pani M. Volpe, że nie spodziewała się, że odkryje taki scenariusz we własnej rodzinie. Przypisywała matce wydedukowanie, że w księgach jej babci ukrytych było więcej pieniędzy, niż mogłoby się wydawać.

„Dzięki Bogu, że moja mama tak myśli” – powiedziała i przyznała: „wyrzuciłabym te wszystkie książki do kosza”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *